У декількох кроках від Києво-Печерської лаври відкрилася нова галерея. Вона називається «Грузинський живопис», її відкриття присвячено 15-річчю заснування Посольства Грузії в Україні. На першому вернісажі, названому «Грузинська палітра», було представлено сучасний грузинський живопис дев’яти художників, різних за стилем, але об’єднаних куратором виставки і арт-директором галереї художником Звіадом Гоголаурі.
— Основний принцип діяльності галереї — професійний і персоніфікований підхід до вибору авторів, що експонуються, та витворів мистецтва, — розповіла хазяйка галереї Ірина Іванова. — Постійне коло авторів складатимуть найкращі грузинські художники, відомі в країнах СНД і за кордоном. Сподіваюся, що галерея стане місцем приваблювання численних прихильників грузинської культури, місцем їхніх зустрічей і спілкування.
Роботи художників — зразок сучасного грузинського живопису та індивідуальні творчі пошуки майстрів, без прив’язки до національних особливостей. За плечима у багатьох художників — насичене життя, про яке можна лише здогадуватися, стоячи перед їхніми колористичними полотнами. Деякі майстри пишуть картини, які важко «втиснути» в чіткі рамки жанрів і стилів: вони прекрасно переробляють матеріал історії мистецтв, тактовно вводячи глядача тільки у свій світ буття, в якому панують гармонія почуттів, легка іронія, захоплення кольором і віртуозне володіння технікою.
Розглядаючи живопис художників, згадуєш грузинське традиційне мистецтво, бачиш прагнення до пошуків кольору і форми кубістів, модерністів, знання східної мініатюри і навіть багатоплановості техніки офорту. Полотна картин насичені філософським підтекстом, кожна робота стає притчею, історією і роздумом. І неважливо, хто її герой — красива жінка, мисливець, сім’я, музиканти, проста маленька людина. Вони — символи людських пристрастей, увергнутих у калейдоскоп миттєвих подій на тлі високих істин світобудови...
Нині полотна, що належать пензлю Звіада Гоголаурі, — в колекціях Ніколаса Кейджа, в сім’ї Рокфеллера, Піано Коко, П’єра Рішара, Ріккардо Ковалліні, Реджепа Жорданія, в нього багато шанувальників і в Києві. Член товариства Грузинських художників асоціації «Ніко» в Руставі мав престижні персональні виставки в Америці: в «Сомерсвіллі», в Mia, в персональній галереї Річарда Чейза, в Бостоні, в Нью-Йорку, в галереї «Nunu».
Роботи Емзара Хабуліані, які нагадують за настроєм картини Піросмані, — в приватних колекціях Грузії, Росії, Німеччини, Греції, України, Африки, Франції, Швейцарії, Італії, Китаю, Кореї, Фінляндії, Японії, Америки. Твори Важи Месхі — дивовижні грузинські дворики, старий Тбілісі, — такий пізнаваний і такий затишний, — в приватних колекціях Грузії, Росії, Англії, США, Австралії, Франції, Німеччини, Ізраїлю, Японії.
Мамука Дідебашвілі та Майя Рамішвілі — сімейний дует художників, які прекрасно володіють відчуттям форми та кольору. Вони влаштовують спільні виставки в Тбілісі, Гаазі, Лондоні, Москві, Празі, Саарбрюкені, Дубліні. Їхні роботи можна зустріти в багатьох відомих галереях світу та в приватних колекціях.
Давид Попіашвілі представлений на виставці лише однією зворушливою роботою «В очікуванні господаря». Він досліджував технологію середньовічної мініатюри, займався реставрацією. Учасник численних виставок у Грузії, Росії, Франції, Німеччині, Канаді, Греції, Болгарії, а його роботи — в приватних і корпоративних колекціях країн Європи.
Наймолодший автор вернісажу — Мераб Гагіладзе. Він закінчив Школу художніх мистецтв (факультет кераміки), Державну академію художнього мистецтва в Тбілісі, факультет графічного мистецтва. Його виставки проходили в Тбілісі, Москві, Баку, Дубліні, Лондоні, а також в Антропологічному музеї Берклі в Каліфорнії (США). На виставці представлені дві його картини, і одна з них — «Перемир’я» —викликала вже на відкритті великий ажіотаж і бажання багатьох гостей її придбати.
Ще один художник покоління 30-річних — Отар Імерлішвілі — учасник численних виставок у Грузії, Москві, Единбурзі, Ньюлорді, в Польщі та Венеції. Його картини іронічні, зворушливі, колоритні, дуже позитивні за настроєм.
Із моменту відкриття цю експозицію зможуть відвідувати кияни та гості столиці, численні зарубіжні туристи. Вхід на експозицію, яку планується змінювати щоквартально, — вільний.