Постановка цієї п’єси, здійсненої за однойменною поемою Лесі Українки, є знаковою для творчого колективу із Сімферополя. За словами директора театру Володимира Загурського та режисера Віктора Гуменюка, вони не випадково вибрали саме цей твір класики, а вистава викликала резонанс у критиків і публіки.
Нагадаємо, античною темою Леся Українка захопилася під час свого перебування в Криму. Саме тут написано її знамениті твори «Кассандра» та «Іфігенія в Тавриді». Поема «Оргія» має глибоку психологічну основу та гостру інтригу, а це завжди приваблює глядачів. У кримській постановці увагу загострено на проблемі збереження національної культури, дбайливого до неї ставлення та важливості вибору, перед яким постає людина мистецтва. Герої вирішують: чи служити високому та духовному, чи віддати обдарування завойовникам, беручи участь у римських оргіях? Режисер і актори чітко прокреслюють лінію складності стосунків між людьми. Акцент постановки зроблено на залучення молоді до театру: її приваблюють вічні питання, поставлені у виставі, мудрість літературної основи і, звичайно ж, сценічна видовищність. Леся Українка у своїй п’єсі не дає конкретних установок, і вистава носить дискусійний характер. Це й зацікавлює публіку. В «Оргії» зайнято всю балетну трупу театру (балетмейстер О. Бикова). Художник Г. Легута створив цікаву колористичну гаму. Постановники прагнули не лише до достовірності, а й до поетичності кожної сцени. Особливого колориту додає виставі музика Шарля Гуно та Арама Хачатуряна.
Сьогодні театр, який не боїться братися за складні твори, переживає не найкращі часи. За тридцять п’ять років будівля жодного разу капітально не ремонтувалася! Матеріально-технічна база залишилася на рівні 1960-х років. Усе устаткування давно потрібно міняти, як і комунікації. З листопада до травня в глядацькій залі температура вище чотирнадцяти градусів не піднімається! Ще за часів свого президентства Л.Кучма обіцяв виділити на ремонт театру десять мільйонів гривень, в архіві театру лежить розпорядження з цього приводу. На жаль, виконано його так і не було. Нинішній Президент Віктор Янукович, під час перебування в Криму, запевнив, що допоможе, і до його слів приєднався голова Верховної Ради Криму Володимир Константинов, але ремонтні роботи навіть не розпочинаються...
Утім, колектив театру рук не опускає і в песимізм не впадає. У його репертуарі чільне місце посідають вистави українською мовою, серед яких особливо популярні у глядачів: класика — «Циганка Аза» «Сорочинський ярмарок», «За двома зайцями», «Майська ніч» і «Наталка Полтавка», а також «Євангеліє від Івана» сучасного драматурга Анатолія Крима, літературно-музична композиція «Над берегами вічної ріки» (за творами знаменитої поетеси Ліни Костенко). Сьогодні глядацькою увагою театр не обділений. Доходи його зростають і, за словами керівництва, досягли вже трьох з половиною мільйонів, хоча десять років тому ледве дотягували до ста п’ятдесяти тисяч. За планом реконструкції будівлі планується створення ще двох сцен, що дозволить експериментувати й розгорнутися на повну потужність творчому колективу.
Про міцний «стержень» Кримського музичного театру говорить і те, що тут співпрацюють маститі композитори та сценаристи. Наприклад, чотирнадцять вистав поставив режисер Сергій Сміян. Композитор Сергій Бедусенко кілька років тому передав право на першу постановку рок-опери «Енеїда», і вона має незмінний успіх, завоювала чимало призів на престижних фестивалях, а також премій, зокрема премію АРК. Так, величезним успіхом здобув його мюзикл «Лісістрата», зараз із аншлагами йде «Верона. Заручники кохання» і дві дитячі казки. Як розповіло керівництво театру, нещодавно було отримано ексклюзивне право від відомого композитора Тіма Брейтбурга на постановку мюзиклу «Снігова королева». Слід зазначити, що саме тут перебуває один із українських «острівців» культури, а це, в переважно російськомовному Криму, багато чого варте.