У Черкаському обласному художньому музеї розгорнулося старовинне містечко. У ньому можна довідатись про дитинство та побут ще наших прабабусь. На виставці «Від Лялі до Лелі» демонструються іграшки, якими в давнину бавилися українці різних часів, повідомляє телеканал ICTV.
Чотири майстрині представили понад дві сотні експонатів. Більшість із них — старовинні українські ляльки. Керамічні, дерев’яні, солом’яні та вузлові. Наприклад, майстриню Ларису Теліженко зацікавили вузлові ляльки три роки тому, коли жінка народила дівчинку. Вона вирішила збагатити дитинство донечки природною іграшкою.
Щаслива матуся вже змайструвала понад тридцять авторських ляльок. На виготовлення однієї в майстрині йде до двох тижнів. Головне, каже, — настрій, з яким берешся за роботу. Ляльку ручної роботи вважають оберегом, хранителькою сімейних цінностей. Одну з авторських ляльок Лариси Теліженко подарували на день народження Катерині Ющенко. Проте ексклюзивні роботи не кожному по кишені. За мініатюрну ляльку заввишки двадцять сантиметрів доведеться викласти не менше ста гривень.