Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Майстер-клас для маестро

16 та 17 червня у Києві триватиме IX Міжнародний фестиваль диригентів
1 червня, 2017 - 10:02
ФОТО З САЙТА LOUDOUNSYMPHONYYOUTH.ORG

Форум відбуватиметься у Національному будинку органної та камерної музики України. Нагадаємо, Міжнародний фестиваль диригентів було засновано  у 2008 р.  Крістофом Роді (Швейцарія) та Метью Брауном (США).

— Подібних фестів у нашій країні не існує! У Міжнародному фестивалі диригентів «Київ-2017» беруть участь молоді талановиті диригенти, які прагнуть отримати досвід роботи з оркестром та виступу на великій сцені, — розказала «Дню» помічник художнього керівника Ансамблю класичної музики ім. Б.Лятошинського Ольга КОНОНЕНКО. — Вже дев’ятий рік поспіль  цей форум співпрацює з нашим ансамблем (художній керівник — В. Іконник-Захарченко).

Цьогоріч фестиваль стане творчою майстернею для семи зарубіжних молодих талановитих диригентів: Яніни О’Браєн (США), Ендрю Лайона (США), Сандро Нальї  (Італія), Себастьяна Серрано Айали (Колумбія), Хюн Кюн Янг (Корея), Жоржа Луї Узкатегі (Венесуела) та Ендрю Кінга (США).

У програмі будуть виконувати симфонічні твори Моцарта, Бетховена, Дворжака, Доплера, Вебера. Солістка  Еріка Річардсон (США) виконає Концерт для скрипки з оркестром №5 Моцарта. Також у фестивалі візьмуть участь Світлана Іванова (флейта, Україна) та Крістоф  Роді (флейта, Швейцарія). До речі, один із засновників та учасників Міжнародного фестивалю диригентів Метью Браун (США) є також композитором. Його два твори виконували на фестивалі: «Майдан», присвячений драматичним подіям у Києві 2014 року, та «Світанок».

Щороку організатори  створюють різноманітні програми, які складаються як із відомих творів, так і з опусів, які рідко виконують в Україні. Так, на «Київ-2017» прозвучать: Andante та Rondo із Концерту для двох флейт із оркестром Ф. Доплера, увертюра до опери  К.М. Вебера «Стрілок».

Один із організаторів фесту, валторніст В’ячеслав Дембровський, акцентував на особливій атмосфері заходу, коли його учасники мають можливість виступати без нагляду куратора, ділитися досвідом та  вільно спілкуватися між собою. Зарубіжні диригенти відкривають для себе Україну, вони бачать, що тут є серйозні оркестри, з якими можна співпрацювати.

Ольга ПРИНДЮК
Газета: 
Рубрика: