Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Ми просто йшли...»

Так називається мистецький проект, який розпочинається 28 червня у Національному музеї Тараса Шевченка
27 червня, 2014 - 13:15
МИКОЛА ЖУРАВЕЛЬ. «ПОРТРЕТ Т. ШЕВЧЕНКА»

«Ми просто йшли.../Folouing the inner light» присвячено 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Ідеєю було означити творчість Великого Кобзаря як корінь дерева життя модерного українського мистецтва,  показати світ митця як освоєну частину культурної спадщини людства.

В експозиції представлено живописні серії Петра Бевзи «Канівська проща» та добірки графічних творів Миколи Журавля «Шевченко — сучасник».   

Тарас Григорович був людиною, яка, за Євгеном Сверстюком, «перша в українській культурі піднеслася до свободи творчості як цілковитої внутрішньої духовної свободи» і осягнула та сформулювала ключове питання про можливість поєднання  «гірнього» і «дольнього» у правді повсякденності. Феномен Шевченка відображає національну природу українців, їхнє світосприйняття, їхнє минуле і надію на майбутнє. Своїм проектом Петро Бевза та Микола Журавель, котрі представляють міфо-поетичну течію українського візуального мистецтва ХХІ сторіччя, пропонують пошарове прочитання Шевченкового міфу як певного палімпсесту. У такій творчій інтерпретації Шевченко постає не просто героєм, а стратегом, який володіє унікальною оптикою і способом осмислення світу та наділений візією майбутнього. Стратегія — це прерогатива сильних. У питомо людському сенсі силою є потуга, яка йде зсередини, від ядра людської природи. Шевченко-митець сприймав цю силу як світло.  

ПЕТРО БЕВЗА. «ТІ, ЩО НЕСУТЬ СВІТЛО»

Звідси назва проекту англійською: Folouing the inner light — Несіння внутрішнього світла. Українську частину назви художники взяли із вірша Тараса Шевченка «Доля»:

Ми не лукавили з тобою,

Ми просто йшли; у нас нема

Зерна неправди за собою.

Нагадаємо, перший показ проекту відбувся у березні — квітні в Українському інституті Америки (Нью-Йорк, США), і про цю імпрезу писав «День».

Виставку у Національному музеї Т. Шевченка можна побачити до 27 липня.

Аліса АНТОНЕНКО. Фотоілюстрації надано організаторами виставки
Газета: 
Рубрика: