Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

МОЗАЇКА

Європейський гімн у стилі хіп-хопу
28 січня, 2004 - 00:00

Європейський гімн у стилі хіп-хопу

Сьогодні в Палаці Європи відбудеться незвичайна музична прем’єра. Генеральний секретар ЄС презентує компакт-диск, випущений Радою Європи, з різними аранжуваннями Європейського гімну.

За даними прес-служби організації, серед різних музичних обробок Європейського гімну, основою якого є «Ода до радості» з Дев’ятої симфонії Бетховена, на диску вперше репрезентовано виконання гімну в стилі хіп-хоп... Нова інтерпретація звучатиме на всіх заходах, які здійснює організація, повідомляє РІА «Новини». Крім того, цю мелодію використовуватимуть як музичне тло для автовідповідача Європейської Ради.

«Своя колея» від Висоцького

Названо імена нових лауреатів премії ім. Володимира Висоцького «Своя колея», що, за традицією, вручається щорічно в ознаменування дня народження уславленого російського актора, поета і співака.

Престижні нагороди вручено вченому-фізіологу, академіку Наталiї Бєхтєревiй, музиканту Борису Гребенщикову і хокеїсту, переможцю чемпіонатів світу і Європи, Олімпійських ігор Олександру Мальцеву. Премію «Своя колея» було встановлено благодійницьким фондом Володимира Висоцького, Міністерством культури Росії і Комітетом культури Москви 1997 року. Згідно з умовами, нагороди удостоюються люди різних професій і занять, які за найважчих обставин не зраджують своїм переконанням і чия життєдіяльність співзвучна високим етичним темам пісень і віршів Висоцького. У журі, що вирішує долю цієї нагороди, входять, зокрема, і ті, кому присвячував свої твори Володимир Висоцький. Наприклад, художник і скульптор Михайло Шемякін і актор Валерій Золотухін.

Малюнки Фелліні

На виставці в художньому музеї Гуггенхайм в Нью-Йорку репрезентовані колекція відвертих малюнків Фелліні й ще один цінний експонат — сонник, куди Федеріко Фелліні записував свої найпотаємніші сни.

Лише за 10 років після його смерті в Нью- Йорку вирішили показати досить відверті роботи майстра. «Фелліністична» — так називають виставку малюнків великого режисера.

«Фелліністичний фільм» — так кінематографісти називають картини, в яких сюрреалістичні образи переплітаються з прозою життя. Виставка в Нью-Йорку — це ретроспектива не тільки кінокартин, але і фантазій, які передували їх створенню — ескізів, карикатур і начерків. Таким Фелліні бачили тільки близькі люди.

Практично у всіх роботах — зухвала андрогинність. Напівчоловіки-напівжінки, агресивні і чуттєві. Наполегливі чутки про бісексуальність самого Фелліні дуже поширилися вже після того, як його не стало.

Писати Фелліні почав ще раніше, ніж знімати. 18 років він працював в гумористичному тижневику. На той час він любив малювати карикатури на голлівудських акторів, які продавав в ресторанах і кінотеатрах. Виторговані гроші завжди міняв на квиток в кіно. Але і ставши знаменитим режисером, продовжував малювати те, про що лише натяками міг сказати у своїх фільмах, передає НТВ.

Невідомий Марлі

Рідкі і невидані пісні, написані Бобом Марлі на світанку його кар’єри, вперше буде видано офіційно.

Права на 211 пісень, записаних з 1967 по 1972 роки, коли Марлі ще не був всесвітньо відомий, було викуплено корпорацією Universal у звукозаписної компанії JAD, яка займається музикою в стилі реггі. У цьому списку є шість пісень, що раніше не видавалися.

Боб Марлі помер 1981 року. Вiн став легендою реггі, а продаж його альбомів перевищив 17 мільйонів примірників по всьому світу. Представник Universal сказав в інтерв’ю журналістам, що виявлені пісні відкривають молодого Марлі, який виріс на вулицях, потрапив під вплив руху за громадянські права в США і став одним з найбільш оригінальних музикантів. Багато які з цих 211 пісень раніше видавалися тільки на неофіційних альбомах, за які ані музиканти, ані їх родини не отримували гонорари. Серед інших в цьому списку є і такі добре відомі композиції як Stir It Up, Small Axe і Guava Jelly.

Пластиліновий принц

Протягом цього року буде створено екранізацію однієї з найвеличніших книг двадцятого століття — «Маленького принца» Антуана де Сент-Екзюпері, повідомляє «Газета.ru».

Мультиплікаційну версію книги створить компанія Pathe, що разом зі студією Aardman зняла найпопулярніший британський мультиплікаційний фільм «Втеча з курника». Новий мультфільм, як і попередній, також буде пластиліновим. Термін виходу екранізації поки не називають. Натомість відомий факт, що загальний наклад «Маленького принца», надрукованого 1943 року, становив 25 мільйонів примірників і що книгу переклали на 150 мов.

Газета: 
Рубрика: