У програмі братимуть участь зірки світової сцени: скрипалька Франческа Дего, Людмила Монастирська (сопрано), Анжеліна Швачка (мецо-сопрано), саксофоніст Гаетано Ді Бакко, Сергій Магера (бас) і хористи Національної опери України у супроводі Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії під орудою маестро Франческо Марія Коломбо.
Символічно, що фінальним акордом вечора стане виконання «Оди до радості» Бетховена на слова Шиллера, яка нині є офіційним гімном ЄС.
— Один з основоположників сучасної Європи Жан Моне колись сказав, що якби можна було розпочати процес об’єднання Європи з чистого аркуша, він почав би його не з вугілля та сталі, а з культури! Перший голова Європейського об’єднання вугілля та сталі чудово усвідомлював, що культура є ключовою ланкою інтеграції та зближення націй. Передусім, це стосується музики, яка за визначенням є універсальною мовою, а отже, й італійської музичної спадщини, яку й досі люблять та якою захоплюються в усьому світі, — наголосив Нікола Франко БАЛЛОНІ, директор Італійського інституту культури в Україні. — Для гала-концерту, що відкриває в Україні Семестр головування Італії в ЄС та розпочинає насичену програму святкових культурних заходів, ми обрали універсальну мову музики, непідвладну часу та кордонам, яка об’єднує народи, сприяє діалогу, будує мости та водночас дає змогу самовиразитися. Я пишаюся тим, що сьогодні культурна дипломатія є одним з ключових інструментів зовнішньої політики Італії, її візитівкою, представленою традиціями, історією та культурою.
— Концерт Gala Italia, має за мету якнайкраще представити імідж Італії та її культурні традиції як дороговказ для діяльності, що моя країна покликана здійснювати в рамках Семестру головування в ЄС, — сказав «Дню» Фабріціо РОМАНО, посол Італії в Україні. — Цей Семестр відкривається у складний момент для Італії, для України і для Європи. Але водночас він надає надзвичайних можливостей для подальшого поглиблення наших взаємин та для спільної відповіді на політичні, економічні й соціальні виклики, які будуть у центрі уваги під час італійського головування, в ім’я спільних цінностей, що об’єднують усіх членів європейської родини, та необхідної глобальної проекції Європейського Союзу. Сподіваюся, що головування Італії зможе дати новий поштовх розвитку відносин між Італією, Європейським Союзом та Україною.