Диригент Національної опери України і художній керівник оркестру «Київ-Класик» Герман Макаренко удостоєний звання «Артист ЮНЕСКО за мир». Церемонія нагородження пройшла в штаб-квартирі ЮНЕСКО в кінці листопада, а вчора в Києві маестро вітали на Батьківщині. Герман Георгійович розповів представникам ЗМІ про почесну нагороду. Зокрема про те, що після церемонії нагородження в Парижі, на якій були присутні постійні представники держав-членів ЮНЕСКО, члени секретаріату ЮНЕСКО, Посли доброї волі, гості Постійного представництва України при ЮНЕСКО та багато інших поважних персон, відбувся концерт камерного складу оркестру «Київ-Класик», в програмі якого прозвучала музика зі всіх континентів: Австралії, Південної та Північної Америки, Африки, Азії, Європи.
Нагадаємо, цю престижну міжнародну винагороду отримає той, хто своєю активністю привертає увагу до проблем миру, справедливості, толерантності, взаєморозуміння між людьми, глибокої прихильності до ідеалів і пріоритетів Організації Об’єднаних Націй.
Герман Макаренко став першим українським артистом, якому присвоєно звання «Артист в ім’я миру». За весь час існування цієї престижної нагороди ЮНЕСКО її володарями в світі стали не більш ніж 60 чоловік, серед яких британська співачка Сара Брайтман, бразильський виконавець етнічної музики Жілберту Жіл, китайська актриса Гун Лі, португальська актриса і режисер Марія де Медейрос, японський музикант Ейдзін Німуро, канадська співачка Селін Діон та ін.
До речі, Герман Георгійович, крім концертних виступів по всьому світу, є автором монографій «Музика і філософія: Шопенгауер, Вагнер, Ніцше» та «Творчість диригента: естетико-мистецтвознавчі вимірювання», а ще Макаренко підготував посібник для студентів вищих навчальних закладів. Оркестр «Київ-Класик» під орудою маестро регулярно виступає на запрошення державних структур, закордонних представництв, посольств, фондів. Оркестр знаний не лише в Україні, але й далеко за її межами і як камерний (12-16 музикантів), і як симфонічний (60 музикантів) колектив. Герман Макаренко пропагує ідеї культурного розмаїття. Його музичний репертуар охоплює такі жанри, як фольклорні та класичні музичні традиції Північної і Латинської Америки, Азійсько-Тихоокеанського регіону, а також Європи і української музики, зокрема, рідного регіону диригента — Львівщини.