Нагадаємо, гурт «ДахаБраха» працює над музикою повнометражного анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», а нині долучився до створення головної музичної теми фільму – мелодії для сопілки головного героя Лукаша, також записав саундтрек для першого тизеру анімаційного фільму, повідомляє Film.UA.
«ДахаБраха» – гурт, відомий сміливими експериментами із фольклорною музикою.
- Проект здався нам дуже близьким до того, чим ми самі займаємось: адже береться хрестоматійний, суто український матеріал – п’єса Лесі Українки про Мавку – й далі робиться з ним експеримент, який перетворює цей матеріал на більш актуальний для сучасного життя. Це нам близько – адже ми, так само, беремо старовинні прадавні пісні й експериментуємо з ними, – розповідає музикант гурту Марко ГАЛАНЕВИЧ.
Партію на сопілці для провідної музичної теми головного героя Лукаша виконав знаний український мультиінструменталіст Максим Бережняк, який володіє технікою гри на більш ніж 50 інструментах (!), серед яких є і екзотичні - гуцульські народні духові.
- Ця партія є центральною для нашої історії, адже саме завдяки чарівній музиці Лукаш зустрічає Мавку, й цей мотив супроводжує закоханих героїв до самого фіналу. Це був виклик – створити таку мелодію, щоб можна було справді повірити: так, ця музика допоможе простому хлопцю завоювати серце лісної німфи. Ця мелодія – голос української душі, голос природи та голос кохання, з’єднані в одне ціле. На щастя, український музичний фольклор дуже багатий, а «ДахаБраха» глибоко обізнані у ньому – нам здається, що місію виконано, – вважає креативний продюсеа проекту Анна Єлисєєва.
- При створенні композицій і, зокрема, музики для мультфільму, головним інструментом є голос. Але при взаємодії з оркестром голос переплітається з інструментальною музикою, та ще й прекрасна партія сопілки довершує загальну композицію, – розказала вокалістка гурту «ДахаБраха» Ніна ГАРЕНЕЦЬКА.
Прем’єра першого тизеру анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» відбулася на кіноринку European Film Market, у рамках Берлінського о кінофестивалю, а 8–10 березня буде представлено на європейському копродакшен-форумі та пітчингу Cartoon Movie. Повністю проект заплановано презентувати на початку 2019 року.