Запальні грецькі танці у виконанні автентичних колективів українських греків із Маріуполя й Одеси чергувалися з виступами виконавців авторської пісні. Цей улюблений у народі жанр сформувався в СРСР і був невід’ємним атрибутом туристичних походів і посиденьок біля багаття. Звісно, з гітарою. Її вигину частенько присвячували слова автори пісень із Києва, Харкова, Миколаєва, Херсона й Одеси на Ольвійському фестивалі.
Фестиваль Ольвії презентує грецьку культуру, але, за великим рахунком, він полікультурний, як і земля Миколаївщини. Межа моря і степу — транзитний край, де завжди селились і ті, хто приходив морем, і ті, хто приїздив сушею. Толерантність не штучна, а природна завжди була «візитною карткою» краю. Ну а сучасний фестиваль Ольвії зробив великий вклад у встановлення взаємин між культурами і народами. Тут цього року відбулася презентація індійської культури і ведичної поживи у виконанні молодих миколаївців, які цікавляться цією культурою. Тож їжі вистачило всім. Не лише учасникам фестивалю, але й жителям сусіднього села Парутине, які, зачувши про дивину, потягнулися послухати індійських співів.
— Ми півроку збираємо зразки творчості бардів і рок-музикантів з усієї України, аби дати гостям фестивалю можливість насолоджуватися цікавою музикою. У цьому фестивалі слухачі змогли познайомитися з яскравим вітчизняним блюзменом із Києва Павлом Руденком. Миколаївщину музичну більш ніж гідно представила автор музики і слів чудовою українською мовою — Аліса Драган, розповів генеральний продюсер компанії «Арт-мюзік» Олександр Карпенчук.
У рамках фестивалю відбувся також конкурс краси «Ольвійська Афродіта», переможницею якого стала Анастасія Коломацька.