«Міжнародні дні джазової музики у Вінниці» відбудуться з 14 по 16 вересня. У концертах цього фестивалю візьмуть участь найвідоміші артисти з Західної Європи, США, Росії. Не залишить байдужими виступ українських музикантів: Максим Гладецький — контрабас, Олександр Муренко — ударні, Володимир Зінковський —флейта, а в ансамблі слухачів порадує гітарист Жан П’єр Фрелі — перший секретар посольства Німеччини в Україні (він уже кілька років грає на багатьох джазових фестивалях, що проводяться в нашій країні).
Не менш привабливою очікується програма проекту Jazz Impression. У його складі Роман Гриньків, єдиний український бандурист, що імпровізував у спільних концертах і записав CD з Джоном Серманом (саксофон, Велика Британія) і Алом Ді Міолою (гітара, США). Гриньків зіграє з інтернаціональними партнерами: Арменом Костандяном — вокал, сопраніно (Вірменія), барабанщиком Олександром Даровим (Росія) і київським клавішником Анатолієм Алексаняном. І ще один українець — одеський піаніст Юрій Кузнєцов — проакомпанує прекрасному американському кларнетисту Джуліану Мілкісу, учню великого Бенні Гудмена.
На фестивалі у Вінниці виступлять кілька міжнародних колективів, зокрема, блискучий квартет Pago Libre (Аркадій Шілклопер — валторна, альпійський ріг (Росія—Німеччина); Чо Тайссінг — скрип ка, голос (Австрія); Джон Вольф Бреннан — фортепіано, вокал (Ірландія—Швейцарія); Георг Брейншмідт — контрабас (Австрія). Pago Libre справедливо вважається «топовим» європейським джазовим колективом. Його музику можна порівняти зі складним алхімічним процесом (тут і класика, що балансує на межі фолу, і зовнішні ефекти, і фольклорні традиції). На фестиваль приїде Аміта — легендарний гітарист, композитор і співак, який співпрацював у проектах Джо Завінула, «Трілок гурту», Стінга, Карлоса Сантани. У своїх композиціях він поєднує індійську рагу і джазовий ф’южн. Публіка почує мікс танго і фламенко в інтерпретації дуету: італійця Лучіано Біондіні й аргентинця Хавьера Джіротто тощо. А завершиться фестиваль дуетом прославлених росіян — співачки Лариси Доліної та саксофоніста Ігора Бутмана.
За тиждень, з 21 по 23 вересня, любителі джазу вирушать до Криму: відбудеться відомий фестиваль «Коктебель-2007». Він буде ювілейним — п’ятим. Концерти пройдуть на кількох сценах: Волошинській — на Набережній біля Будинку-музею великого поета, Відкритій, яка трохи поменше, і в клубах.
Прохід набережною Коктебеля знаменує відкриття фестивалю. Публіка почує виступи: Ukrainian World Music Project; The Shin; проект EgAri (Грузія—Німеччина); солісти Роман Купріянов (7 років, труба), Микола Рева (14 років, труба); Диксиленд естрадно- духового оркестру Херсонського палацу дитячої та юнацької творчості (Україна); Олена Фролова й оркестр креольського танго; дует Людмили і Михайла Кримових (Україна); тріо Костянтина Стрельченка (Україна); вокальний квартет «Чотири Тенори» тощо. Організатори підготували спеціальну програму, присвячену 130- річчю Максиміліана Волошина. У заключний вечір прозвучать Fatima Spar und die Freedom Fries (Австрія); Us3 (Велика Британія); Fusion Orchestra (Україна); Гурт Йо-гурт (Україна); Дует Андрій Прозоров — Вадим Неселовський (Австрія — США).