Автор ідеї — письменниця, сценарист та журналіст Катерина Бабкіна втілить задум життя спільно з французьким продакшном Co Design Experience.
— В Україні дуже важко знайти гроші для реалізації таких соціальних проектів. А у Франції я розповіла на вечірці кільком знайомим, що є така дівчинка Мія, і мені хотілося б зробити про неї документальний фільм. Через кілька тижнів мені написав один зі знайомих, котрий виявився власником невеличкого продакшну. Він розпитав мене про Мію, переглянув фотографії і сказав: «Ми це зробимо», — розповідає Катерина БАБКІНА.
Гроші на апаратуру і персонал надали французи. Ще необхідних 1600 євро на квитки та проживання в Україні зібрали на спеціальному інтернет-ресурсі. Зйомки триватимуть до 31 серпня. Потім кілька місяців триватиме монтаж, а наступного року, можливо, відбудеться прем’єра фільму.
Вперше Катерина Бабкіна ближче познайомилася з дітьми-аутистами, коли почала займатися благодійністю. До того часу таких людей бачила лише у фільмі «Людина дощу» і серед героїв роману Марка Геддона «Дивний випадок із собакою вночі». Наголошує: щоб допомогти дітям чи людям старшого віку з аутизмом, потрібно зрозуміти їхні потреби і перестати боятися. Батьки Мії сформували навколо доньки середовище, в якому вона може бути сама собою.
— Мія — дуже красива й візуально виразна. Її емоції добре зчитуються з обличчя та рухів. Це робить її ідеальним персонажем для фільму. Мія не може розповісти нам, про що вона думає, як відчуває світ. Але з нею можна знайти спільну мову шляхом цієї виразності. Історія Мії в межах її сім’ї, друзів, таборів, де вона займається волонтерством, — це чудова ілюстрація того, яким може і має бути життя таких людей, — додає письменниця.
Коли вперше Бабкіна запропонувала батькам Мії зняти документальний фільм про їхню сім’ю, то не одразу отримала згоду. Ентузіазму щодо зйомок фільму дівчинка при Катерині не виявляє. Але наодинці запитує маму: «Коли буде кіно про Мію?» У дівчинки є мрія — носити гарні сукні й ходити в черевичках на підборах...
До речі, існує статистика, що 67 мільйонів людей в усьому світі страждають на аутизм. Це досить серйозна соціально-економічна проблема, адже хвороба важка з емоційної точки зору для сімей. Тому потрібно звернути увагу громадськості та влади до проблеми аутизму в Україні і до проблеми абсолютної відсутності інфраструктури для нормальної соціальної адаптації та життя особливих дітей.