Багато глядачів і не здогадуються, що театральні вистави, які вони дивляться на сценах київських театрів, перебувають під пильною увагою професіоналів, тобто театральних критиків, які не лише їх віддивляються і про них пишуть, а ще й оцінюють, щоб у головний для людей театру день — Міжнародний день театру (27 березня) — вручити найкращим вищу театральну премію «Київська пектораль» .
Цю премію встановило Київське міське відділення Національної спілки театральних діячів України за активної підтримки Головного управління культури чотирнадцять років тому. І всі ці роки відбувається процес визначення номінантів експертами та членами Комітету з присудження премії, що складається з двох етапів. Група критиків дивиться всі прем’єри київських театрів, що відбулися за рік, формує список найбільш вдалих і тих, що заслуговують на увагу членів журі. А Комітет із присудження премії, очолюваний народними артистами України Миколою Рушковським і Олександром Биструшкіним, робить свій вирішальний висновок. 27 березня на церемонії вручення премій, що традиційно відбувається в Національному театрі іменi І. Франка, оголошують переможців року. Остаточні результати голосування тримають у таємниці, хоча попередній список вистав, що вийшли на фінішну пряму, дає можливість робити припущення та прогнози. Якими будуть результати «Київської пекторалі», чекати доведеться зовсім недовго, але якщо глядачі, які претендують на звання театралів, хочуть перевірити свої естетичні смаки та звірити критерії професіоналів зі своїми, їм треба подивитися вистави, що на сьогодні вважаються найкращими.
У списку номінантів представлені такі вистави:
Національний театр іменi І. Франка — вистави «Соло- мія» та «Наталка Полтавка». У Національному театрі російської драми ім. Лесі Українки — вистави «Весь Шекспір за один вечір» і «Кількість». У Національній опері України — опера «Фауст» Ш. Гуно. У Театрі оперети — «Моя прекрасна леді». У Театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра — серед найкращих — вистави за класичними творами — «Ромео і Джульєтта» та «Сірано де Бержерак». У Молодому театрі — вистави «В моїм завершенні — початок мій» і «Наймичка». Театр юного глядача на Липках представлений трьома виставами для дорослої та дитячої аудиторій — «Лісова пісня», «Я не кажу «ні», «Вождь червоно шкірих». У Театрі на Подолі — вистава «Моє століття». Театр «Колесо» — вистава «Гра на клавесині». Майстерня театрального мистецтва «Сузір’я» представлена двома виставами — «Випадкове танго» та дитячою казкою «Моя прекрасна Попелюшка». Новий драматичний театр на Печерську — вистава «Майстер і Маргарита». Арт-проект Театральної компанії «Бенюк — Хостікоєв» — вистава «Біла ворона». У молодому Театрі «Ательє 16» — вистава «Ключа немає». У Центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса — вистава «Записки божевільного», а Театральному центрі Києво-Могилянської академії — вистава «Холлідей».
Як бачите, на театральному «рингу» дуже різні суперники: і важкої ваги, і середньої, і легенької... Кожен глядач зможе знайти для себе щось цікаве. Але хоч що б ви обрали, треба пам’ятати про головне — про любов до театру та збагачення за його допомогою себе як особистості. У духовному сенсі.