Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Переможці #ЩедрикФесту

З успіхом відбувся Всеукраїнський конкурс хорових колективів: хор «Кредо» виступить у Європі та Америці
14 січня, 2019 - 19:57

Нагадаємо, одразу в трьох українських містах відбувся Всеукраїнський конкурс хорових колективів #ЩедрикФест на честь 100-річчя заснування Української республіканської капели під орудою Олександра Кошиця. Представлення ювілейного турне відбудеться у травні країнами Європи та Америки хором-переможцем на честь світового тріумфу «Щедрика» в межах фестивалю «Наше Різдво на Донеччині» та проекту «Через культурну дипломатію до економічної незалежності України».

У Києві й Покровську проходив Всеукраїнський конкурс хорових колективів #ЩедрикФест, а в Краматорську — гала-концерт та оголошення переможців. Головним його лейтмотивом стало увічнення пам’яті видатного українського композитора й диригента Миколи Леонтовича. Композитор жив і працював на станції Гришине (нині — місто Покровськ) у 1904—1908 роках, викладав у музичній школі, створив хор з робітників залізниці, а ще написав знамениту пісню «Щедрик», нині відому у світі всюди, де святкують Різдво. Всесвітня слава «Щедрика», який є знаним в англомовних країнах як Carol of the Bells, розпочалася з міжнародного турне Української республіканської капели під орудою Олександра Кошиця в 1919—1920 роках. Цей хор дав понад 200 концертів у 18 країнах Європи і незмінно збирав захоплені відгуки слухачів. Вінцем турне став виступ у «Карнегі-холі» в Нью-Йорку.

КАМЕРНИЙ ХОР «КРЕДО» (КИЇВ) ПІД ОРУДОЮ БОГДАНА ПЛІША ЗДОБУВ ГРАН-ПРІ #ЩЕДРИКФЕСТУ / ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ #ЩЕДРИКФЕСТУ

Відкриття і перший конкурсний день відбулися в Києві. У номінації «Дитячі та юнацькі хори» змагалися п’ять хорів: Хор хлопчиків та юнаків КССМШ ім. М. Лисенка, Хор хлопчиків та юнаків Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького та Дитячий хор «Пастораль» ДШМ ім. С. Турчака (Київ); Дитячий хор «Передзвін» Глевахівської ДШМ (смт Глеваха) та Дитячий хор «Глорія» ДМШ ім. Ю. Лятошинського (Житомир). Після кожного виступу діти прикрашали новорічну ялинку дзвіночками і заповнювали лотерейні квитки. Ці «київські» дзвіночки поїхали у Покровськ, де ними прикрасили новорічну ялинку в Різдвяному містечку міста і встановили національний рекорд. Перемогу в цій номінації одержав Хор хлопчиків та юнаків Муніципальної академічної чоловічої хорової капели імені Левка Ревуцького.

У Покровську пройшли конкурсні дні в номінаціях «Однорідні хори» і «Змішані хори».

У номінації «Однорідні хори» змагалися шість хорів: Львівський муніципальний хор «Гомін», Муніципальна академічна чоловіча хорова капела ім. Л. Ревуцького (Київ), Муніципальний камерний чоловічий хор «Каменяр» (м. Стрий), Однорідний жіночий хор «Натхнення» (м. Покровськ), Студентський хор «Дівочі мрії» (Львів), Чоловічий хор Київського Свято-Введенського монастиря Agia Dimitra. Місця в цій категорії розподілилися таким чином: ІІІ премія — Жіночій хор «Натхнення» (м. Покровськ), ІІ премія — Чоловічий хор Agia Dimitra (Київ), І премію — за рішенням журі не було присуджено.

У номінації «Змішані хори» також змагалися шість хорів: Академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського (Чернігів), Академічний хор імені В’ячеслава Палкіна (Харків), Камерний хор «Воскресіння» (Рівне), Камерний хор «Кредо» (Київ), КЗ ЛОР «Галицький академічний камерний хор» (Львів), Київський камерний хор «Софія» (Київ). Місця в цій категорії розподілилися таким чином: ІІІ премія — Камерний хор «Софія» (Київ), ІІ премія — Галицький академічний камерний хор (Львів), І премія — Академічний хор ім. В. Палкіна (Київ).

У відбірковому турі взяли участь 40 хорів з усієї України. Відібрали 17 найкращих дитячих і дорослих хорів.

Церемонія нагородження переможців та учасників Всеукраїнського конкурсу хорових колективів #ЩедрикФест відбулася в місті Краматорськ, на провідному машинобудівному підприємстві України «Енергомашспецсталь». Гран-прі здобув хор «Кредо», який і здійснить ювілейний тур Європою (Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія) та Америкою (Канада, США), як хор Олександра Кошиця 100 років тому. Старт туру відбудеться у травні.

— Ми вибирали той колектив, який буде найбільш вражаючим і найдостойніше представить Україну та її культуру на міжнародному рівні, — прокоментував рішення журі конкурсу його голова, головний режисер Національної опери України Анатолій СОЛОВ’ЯНЕНКО.

А керівник хору-переможця Богдан Пліш заявив, що його вихованці поїдуть у світовий тур не самі, і запросив приєднатися до турне представників усіх колективів, які брали участь у фестивалі-конкурсі.

Також під час фестивалю «Наше Різдво на Донеччині» відбулося встановлення двох національних рекордів України: одночасне виконання Щедрика 2888 жителями Донеччини й гостями регіону та прикрашання новорічної ялинки в Покровську 5042 дзвіночками. Під час встановлення рекордів було розіграно в лотерею 50 місць на поїздку в травні до Чехії на виступ хору-переможця #ЩедрикФесту.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА
Газета: 
Рубрика: