Два дні з ранку до ночі в Будинку культури «Більшовик» вирувало яскраве дійство, його оцінювало поважне журі на чолі з уславленим хореографом Григорієм Чапкісом. Понад дві тисячі учасників і гостей із України, Білорусі, Молдови, Словаччини змагалися за першість. Це діти (3—5 років); ювенали-1 (6—8 років); ювенали-2 (9—11 років); юніори-1(12—13 років); юніори-2 (14—15 років); молодь (16—18 років); дорослі (19 років та старші). Хореографічні композиції було представлено в номінаціях: джаз, модерн, контемпорарі, шоу-денс; сучасний спортивний танець (хіп-хоп, діско, техно, фанкі тощо); сучасний естрадний танець (естрада, бальний танець, вар’єте, рок-н-ролл тощо); фолк (народний та стилізований народний танець); східний танець (белі-денс); дитячий танець; сюжетний танець. Очі розбігалися від яскравих костюмів, серед яких за вигадкою домінували наймолодші.
Неодноразово глядачі аплодували призерам фестивалю — колективу «Форсаж» із Києва, який посів перші місця за композиції з хіп-хопу (керівники Віталія та Валерій Жильцови). Цікавинкою став виступ гостей — фіналістів телевізійного шоу «Танцюють всі-2» Альони Перепелиці, Ілони Гвоздьової та Андрія Гуцала (ці дівчата навчалися майстерності танцю у президента фестивалю Дарії Бернадської).
Гран-прі ArtВесни виборов колектив «Парадокс» із Чернігова (керівник Наталія Шарапова). Номер «У джазі тільки хлопці» зал зустрів шаленими оплесками, а прискіпливе журі одностайно виставило улюбленцям публіки «десятки». Та головним переможцем конкурсу став колектив з Києва «Створення тіла» (керівник Марія Юбкіна). Ці танцівники неодноразово перемагали в чисельних номінаціях і здобули спец-приз — плазмовий телевізор «Панасонік». Про це сповістив один із ведучих гала-концерту Сергій Змійов (фіналіст шоу «Танцюють всі-2») і з радістю зізнався, що він сам — вихованець цього колективу.
— На перших фестивалях ArtВесна мені не вистачало рівня хореографії, а також яскравих думок, ідей, оригінальності, — сказала «Дню» член журі Алла РУБІНА. — Нині стало набагато цікавіше. Радує різноманітність стилів, технік, нових форм і можливостей людського тіла. Цікавішими стали й костюми, які влучно несуть образ. Певне, не дарма ми намагалися проводити майстер-класи з учасниками, заохочувати їх займатися пошуком цікавих форм, не намагатися сліпо копіювати знаменитостей...
— Я всі десять років із цим фестивалем, — розповів голова журі Григорій ЧАПКІС. — І можу відзначити, що організаційно ArtВесна стала набагато кращою. Адже пропустити близько 300 колективів за два дні — це дуже складно. Нині значно підвищився рівень представлених композицій, з’явилися сюжетні номери, в які постановниками вкладається зміст. У сучасній хореографі з’явилися українські мотиви. Якість хореографії підвищилася, а деякі колективи, які раніше були аматорськими, стали майже врівень із професійними. Вразили своєю майстерністю колективи з Чернігова і київський «Форсаж». Особливо поліфонічний малюнок «Форсажу», де кожен учасник танцює свою партію. Сподобалися номери і драматургія композицій «Вершини світу», «Балада». Та у мене є й зауваження. Скажімо, негативним, на мій погляд, є те, що чимало сюжетів закінчуються погано. У дітей обличчя сумні, неначе вони відчувають пекельні муки. Часто музика не відповідає малюнку танцю. Скажімо, не треба вигадувати нові рухи в самбі, там вже все вигадано...
А в Будинку архітектора змагалися вокалісти. Близько ста учасників у номінаціях «народний вокал», «естрадний вокал», «дует», «тріо» виборювали першість у різних вікових категоріях — діти, дорослі, молодь. Відкриттям фестивалю стала шестирічна Настя Семенова з Могилева (Білорусь, керівник Олександра Роголева). Дівчинка із сильним голосом, недитячим артистизмом і легкістю у виконанні виступила в номінації «Народний вокал» у віковій категорії «Діти-1», з піснями «Весняночка» та «Прыляцелі куры». Перше місце в номінації «естрадний вокал» серед вікової категорії «Діти-2» виборола Катерина Сивун із піснею «Запам’ятай». Вона вразила ніжним і водночас потужним голосом дивовижного тембру та рідким для дитини глибоким осмисленим виконанням патріотичної пісні, яка за проникливістю наближалась до романсу.
Та 90% учасників фестивалю все ж таки були танцівниками. Певне, тому й вели гала-концерт двоє хореографів — президент фестивалю і Фонду «Універсальний артист» Дарія Бернадська і фіналіст шоу «Танцюють всі-2» Сергій Змійов. Дарія навіть заспівала разом із вокалістами. «Цього разу я не тільки займалася організацією фестивалю, а й побачила всіх конкурсантів. Особливо мені сподобалися такі колективи: «Парадокс» із Чернігова, «Дивертисмент» з Бердянська та «Створення тіла» з Києва, — сказала Дарія БЕРНАДСЬКА. — Певне, ми не дарма влаштовували круглі столи з членами журі, які приділяли велику увагу молодим виконавцям. Цікавим є те, що деякі учасники вже нині приїздять як керівники своїх колективів.