У Національній філармонії України відбувся концерт, присвячений 100 річчю від дня народження Натана Григоровича Рахліна.
Великий маестро, артистичний і темпераментний... Під керуванням Рахліна починав звучати будь-який оркестр. Музикант володів мало не всіма оркестровими інструментами, чудово знав світовий симфонічний репертуар і невпинно пропагував твори сучасних українських композиторів... Концерт, присвячений пам’яті Рахліна, вирізнявся теплою атмосферою, яку створила присутність у залі дочки маестро — Леонори Рахліної та мистецтвознавця Григорія Кантора (він присвятив свою діяльність творчості великого диригента). Його вступна промова перед концертом наче воскресила Рахліна — видатну людину та неперевершеного майстра.
У концерті, який відбувся за підтримки Меморіального фонду Натана Рахліна, брали участь Національний симфонічний оркестр України (диригент Аркадій Лейтуш (США)) і знаменитий український скрипаль Олег Криса, який уже багато років живе й працює в Америці. Програма ознайомила публіку з творами, які найбільше любив виконувати ювіляр: прозвучала «Фантастична симфонія» Г. Берліоза, яку зараховують до найвищих досягнень Рахліна-інтерпретатора, а також «Концертштюк» Р. Гліера, композитора, чия творчість займає значне місце в репертуарі маестро. А відкрився концерт Прелюдією та фугою Баха до мінор в транскрипції для оркестру Аркадія Лейтуша. Потім відбулася світова прем’єра Симфонічної поеми «Цунамі» Хемпсона Сіслера, створеної композитором спеціально для виконання з Національним симфонічним оркестром. Водночас з актуальним, свіжим звучанням, оригінальними звуковими ефектами автор твору демонструє спорідненість з молодою традицією американської музики: вона ефектна й демократична. Автор також був присутній у залі. Поява Хемпсона Сіслера на сцені після виконання «Цунамі» публіка зустріла овацією. Завершив перше відділення концерту «Концертштюк для скрипки з оркестром» Р. Гліера у виконанні Олега Криси. Цей твір зберігся лише в ескізах. А після смерті композитора був завершений його учнем Борисом Лятошинським. У грі Олега Криси була щирість, м’яке й природне звучання скрипки, невимушена техніка виконання. Виступи музиканта завжди приваблюють публіку своєю чарівністю урівноваженості та гармонії в його інтерпретації творів.
Саме Крисі належать слова: «Грати на скрипці так легко!» Цей чудовий український скрипаль, учень Давида Ойстраха, випускник Московської консерваторії, лауреат найбільших міжнародних конкурсів, давно прославився як соліст, артист ансамблю і як педагог. У кожній з цих іпостасей Олег Криса виявляє властиві йому аристократизм, вишуканість, музикантську тонкість, елегантний артистизм. Нині Криса — професор однієї з найпрестижніших у США Істменської музичної школи (Рочестер), суміщає педагогічну діяльність із концертною й активно бере участь у різних музичних фестивалях. Географія його гастролей охоплює весь світ. Щорічно Криса приїжджає на батьківщину в Україну, робить дуже багато аудіозаписів.
Після антракту до публіки звернувся Президент Меморіального фонду Натана Рахліна в США Юліан Раппопорт. Він розказав про проект святкування ювілею Рахліна та про маршрут майбутньої концертної поїздки за участю Національного симфонічного оркестру України.
У другому відділенні концерту, крім уже згаданої «Фантастичної симфонії», прозвучав твір С. Рахманінова в транскрипції для оркестру А. Лейтуша: «Слава».