Конкурс ім. Володимира Івасюка серед молодих виконавців вважається престижним і складним. Микола Мозговий принципово відбирає співаків лише з хорошими голосовими даними і не робить ніяких авансів. «Попрацюєте, приїдете наступного року краще підготовленими», — говорить він тим, хто «вилітає» після першого туру. Трохи поплакавши, конкурсанти з новими силами наступного року таки приїжджають і, як правило, не дарма. Серижан Жанахметов з Узбекистану, наприклад, минулого року був дипломантом. А в ювілейному конкурсі вже став володарем другої премії.
Взагалі узбеки, таджики, молдовани та болгари, які співають пісні Володимира Івасюка практично без акценту, безперечно піднімають і престиж конкурсу, і українську музику. Всі, без винятку конкурсанти зізналися, що відкрили для себе пісні Івасюка, закохалися в них, а, крім того, включили до свого репертуару. І якщо колись «Червону руту» співав увесь світ, то тепер і інші, маловідомі пісні композитора, почують у різних країнах.
Географія цьогорічного конкурсу дещо вужча, ніж завжди. Не було представників Білорусі, які складали гідну конкуренцію співакам у минулі роки. Не було і чернівецьких виконавців. Про це з прикрістю говорили і члени журі.
21 учасник з України, Молдови, Узбекистану, Болгарії брав участь у першому турі. Обов’язкова умова — виконання однієї з пісень Володимира Івасюка. Сказати, що були оригінальні аранжування, навряд чи можна, багато виконавців не відрізнялись один від одного в манері виконання, хоча, безперечно, певні лідери визначились одразу. До третього туру дійшли 7 конкурсантів, серед яких і були розподілені призові місця та дипломи.
Гран-прі вже всьоме не отримав ніхто. На думку Миколи Мозгового, достойних цієї найвищої нагороди поки що не видно, принаймні в Чернівцях. Останньою його володаркою стала Марина Одольська в 1998 році. А перед тим — Таїсія Повалій у 1993 році та Олександр Пономарьов у 1995-му.
У журі цього року засідали: Іво Бобул, Мансур Ташматов, Валентин Динга, Ольга Макаренко, Оксана Савчук і Паскал. Микола Мозговий традиційно є головою.
Першу премію і грошовий приз — три тисячі доларів отримала Наталя Шкурко з Луганська. 22 річ настудентка 3 курсу Харківської державної академії культури вже була лауреатом Міжнародного фестивалю естрадної пісні ім. І. Дунаєвського та володаркою гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Сонячний скіф- 2001». Другу премію (2000 доларів) поділили між собою узбек Серижан Жанахметов та болгарка Кремена Кряколова. Третю премію (1000 доларів) також отримали двоє — Жеоржетта Дарабан з Молдови та Борис Глоба з Києва. Дипломантами стали Петро Дмитриченко з Луганська та Андрій Штефанець з Молдови...
Відгриміли фанфари на заключному гала-концерті. Щасливим переможцям вручали дипломи і квіти Микола Мозговий та мер міста Микола Федорук. Варто сказати, що якби не підтримка міської влади Чернівців, навряд чи Конкурс молодих виконавців ім. В. Івасюка весь час залишався б саме тут, на Буковині. Маємо приклад фестивалю «Червона рута», який лише вперше відбувся у Чернівцях, а згодом помандрував по всій Україні. Дискусійне питання, чи виграв він від цього, але це вже інша тема. Витрати на проживання, харчування, транспортні послуги бере щорічно на себе мерія. «Якби молодим митцям і організаторам фестивалів так допомагали мери і губернатори всієї України, як це робить у Чернівцях Микола Федорук і його команда, це було б просто чудово, — говорить Микола Мозговий. — Ми мали проблеми цього року з Міністерством культури та туризму. Фестиваль уже майже розпочався, а грошей, обіцяних на його проведення, немає, та ще нам урізали майже вдвічі кошторис. Половину робимо на ентузіазмі».
Разом з тим, незважаючи на всі перепони, 10-й ювілейний конкурс відбувся, вкотре засвідчивши наявність талановитої молоді, бажання і вміння співати і популяризувати пісні нашого славетного земляка Володимира Івасюка.
До речі, під час відкриття конкурсу пройшов гарний літній дощик, що на думку організаторів — хороша прикмета. А от уже шалена злива перед заключним гала-концертом на стадіоні не на жарт зіпсувала настрій всім, крім переможців. «Звуковики» і «світловики», звичайно похвилювались, бо дорога апаратура мокла на очах і концерт був під загрозою зриву. Та зрештою пісенне свято все ж відбулось, щоправда замість очікуваних 8 тисяч глядачів було близько 2 тисяч — екстремалів, які заради любові до мистецтва сиділи на мокрих лавках і танцювали під дощем.
Чернівчан потішили своїми виступами: Іво Бобул, Павло Дворський, Микола Мозговий, Мансур Ташматов, Ольга Макаренко, Оксана Пекун, Катерина Бужинська, групи «Таліта Кум» та «Гринджоли», Аліна Гроссу та цьогорічні лауреати, для яких це був перший професійний вихід на велику сцену.