Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Повернення «Набукко»

Шедевр Джузеппе Верді об’єднав Одесу і Львів
14 листопада, 2017 - 18:48
ФОТО НАДАНО ЛІТЧАСТИНОЮ ОДЕСЬКОЇ ОПЕРИ

18—19 та 26 листопада в Одеському національному театрі опери та балету відбудуться прем’єрні покази легендарного твору світової класики. Нагадаємо цьогоріч відзначатимуть подвійний ювілей опери «Набукко» Джузеппе Верді — 175 років від дня прем’єри у театрі «Ла Скала» і 170 років від дня першого виконання цього шедевру на Одеській сцені! Першими постановниками були італійці, а нині українські митці вирішили представити сучасне «прочитання» вражаючої опери.

Це спільний творчий проект двох провідних оперних театрів нашої країни — Одеси та Львова. Як підкреслила автор ідеї, генеральний директор Одеської Опери Надія Бабич, «вистава «Набукко» об’єднала потужні творчі сили митців із заходу і півдня».

Василь Вовкун, генеральний директор Львівської національної опери виступає режисером постановки. Він вважає, що цей містично-філософський твір Дж. Верді нині є дуже актуальним для нашої країни, «його місія в час найвищого напруження і людського страху — бути символом відновлення надії і справедливості»...

Композитор у цьому творі вивів хор у розряд знакових дійових осіб. Монументальні сцени за участю хористів підкреслюють характер дії і обрамляють кожну важливу картину, недарма «Набукко» іноді називають хоровою драмою. А найвідоміший номер «Va pensiero...» («Лети, думко...») — вважається світовим шедевром і нікого не залишає байдужим.

Оригінальну сценографію створив знаний львівський художник  Тадей Риндзак. З одеських фахівців над оперою працювали художник по костюмах Сергій Васильєв і хореограф Яніна Кисельова. А головну партію вавілонського царя Набукко (Навуходоносора) репетирують баритони — Віктор Мітюшкін, Олександр Стрюк і Іван Фляк. Образ первосвященика Захарія втілять на сцені баси — Василь Навротського, Дмитро Павлюк, Сергій Узун і Віктор Шевченко та інші солісти. У постановці зайнятий хор і оркестр Одеської опери під орудою головного диригента театру Олександру Самоїле.

До речі, квитки на три перші покази давно розкупили. Меломани з нетерпінням чекають на прем’єру (багато хто з інших міст спеціально їде до столиці Південної Пальміри, щоб не пропустити цю подію).

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: