У Києві пройшов XV Український музичний ярмарок. У експозиції можна було побачити новинки кращих українських та зарубіжних фірм та новітні зразки звукової, світлової апаратури і різноманітних сучасних музичних інструментів.
— За оцінками фахівців, це головна подія українського музичного ринку, — прокоментувала виставку Ірина ПЛЄХОВА (головний медіа-координатор ярмарку). — Це вагоме зібрання фахівців не лише спрямоване на стимуляцію продажів найсучаснішого обладнання, але й подія, яка привертає увагу до реальної якості вітчизняного шоу-бізнесу.
Експозицію розгорнули в п’яти павільйонах, які були поділені на умовні музичні території: рокової та блюзової музики, класичного звучання, сценічного представлення різних жанрів та спрямувань. Тисячі українських музикантів та фахівців мали змогу познайомитися не тільки з новим звучанням і новими інструментами, а й із новими технологічними ідеями. Для цього організатори акції створили спеціальні «тихі» та «гучні» зони, де можна було зіграти, спробувати «поколупатися» в реальному надсучасному обладнанні, почути звучання, отримати відповіді на запитання провідних фахівців. Регулярно проходили живі виступи різноманітних музикантів та колективів, а також лекції та семінари з навколомузичної та шоу-бізнесової тематики. Головною цікавинкою цьогорічного ярмарку стало те, що фірми, які представили свої здобутки, надавали можливість познайомитися з ними батькам з маленькими діточками (саме дитячі очі під час процесу занурення в технології та звучання ХХІ століття багато чого були варті!).
На Українському музичному ярмарку-2010 провели спеціалізоване маркетингове дослідження. Його цінність важко применшити, адже аудиторія подібних зібрань, як правило, дуже фахова. Приємно, що, окрім вузько технічних запитань, вперше поцікавилися думками професіоналів стосовно реальної картини насичення вітчизняного гуманітарного простору «живими» сольними концертами українських музикантів, фактичною присутністю в теле- та радіоефірі українського музичного відео та фонограм.
Член правління Асоціації дистриб’юторів, виробників та продавців професійного звукового та світлового обладнання, музичних інструментів Олег Репецький виокремив такі теми: складнощі у співпраці з державними установами; негаразди із забезпеченням сучасними інструментами українських концертних установ, музичних шкіл та музикантів на тлі фантастичної потреби в інструментах; закритість та непрозорість у забезпеченні інструментами за бюджетні кошти; неувага до українських виробників музичних інструментів, яка призводить до зникнення як виробництв, так і унікальних майстрів та технологій. Утім, професіонали не сидять склавши руки. Для прикладу, вже багато років лобіюють створення при Міністерстві культури та туризму експертної ради з фахівців галузі, яка б допомогла реально зрушити ці проблеми з місця. Але «ручне управління» бюджетними потоками — ця давня «забава» українського чиновництва — поки що перемагає. На такому «державному» тлі одним з головних досягнень багаторічного ринкового ярмаркування фахівці називають практичне зникнення з українського музичного ринку нелегальних фірм та «сірого» обладнання. Цього року свої експозиції розгорнули лише легальні українські представники більш ніж 70-ти знаних світових брендів.