«Вірусом» конкурсоманії сьогодні уражені не лише столичні музичні осередки — академічні виші, музичні школи й школи мистецтв, а й віддалені від центру України міста й містечка. Цю дуже показову тенденцію наочно продемонстрував IV Міжнародний вокально-хореографічний конкурс PREMIER-2013, що нещодавно відбувся у нашій столиці. Вражає не лише кількість учасників цього змагання — а це понад 600 конкурсантів (!) з України, Росії, Молдови, Білорусі, Китаю, Туркменистану... Змагання відбувалися у два тури у номінаціях «вокал» і «хореографія», до того ж кожна з них мала декілька категорій. Так, вокальні виступи передбачали і сольний, і ансамблевий, і хоровий спів, а також диференціювалися за стилем — академічний, народний, естрадний. Такий же «демократичний» підхід панував і в умовах хореографічного конкурсу. І знову-таки широка вікова амплітуда конкурсантів надавала реальні можливості масового залучення юних музикантів до участі у цьому змаганні, яке в певному сенсі наближалося до формату олімпіади.
Результати конкурсу вияскравили низку цікавих і показових моментів із його «життя». Так, тотальна перемога київської школи класичної хореографії у всіх шести категоріях (а це 12 призових місць!) ще раз підтвердила її флагманську позицію у підготовці вітчизняних балетних кадрів. В ансамблевих виступах засвітилася Школа хореографії Анни Дубиніної. У дорослій категорії сольного співу «купно» йшли одесити, які отримали чотири треті премії. Не менш переконливо виступали конкурсанти із Сум, які здобули сім призових місць. Юні виконавці з невеликого міста Нетішин Хмельницької області отримали аж три перемоги.
До складу суддівської команди входили імениті музиканти — народні артисти України Валерій Буймістер (голова), Володимир Засухін, Людмила Довгань, професор Російської академії музики імені Гнесіних Михайло Агін (Москва), професор Білоруської академії музики Людмила Колос (всі — вокал). Журі у номінації «хореографія» очолював народний артист України Сергій Бондур.
Нагадаємо, що Благодійний фонд «Віват-Арт» — організатор цього змагання — щороку проводить чотири міжнародні музичні конкурси, влаштовані ним з метою популяризації академічного, народного й естрадного мистецтва, сольного й ансамблевого виконавства. Очолює фонд президент, відома піаністка, лауреат міжнародних конкурсів Світлана Сухомлинова. Вона, зокрема, зазначила: «Велика кількість конкурсантів цього року (а лише у категорії дорослого вокалу їх було 33!) нас дуже тішить. Це є свідченням позитивної тенденції до все зростаючого потягу дітей до занять музикою, до підвищення професійного виконавського рівня. Наш конкурс сприяє й надалі сприятиме розвитку, підтримці, популяризації творчості співаків, хореографів і танцівників, організації концертно-мистецького простору для творчого спілкування між різними творчими особистостями, регіонами, країнами, виявлення й заохочення молодих талановитих музикантів до професійного кар’єрного зростання».