В Національній музичній академії України ім. П. Чайковського відбулося представлення нового видання: Історія української музичної культури /За редакцією Л. Корній та Б. Сюти. — К.: НМАУ ім. П. Чайковського, 2011р. — 736 с. Авторський склад — науковці Академії. Це видання приурочено до 100-річчя Академії, що відзначатиметься 2013 року.
Книга докторів мистецтвознавства, професорів Національної музичної академії Л. П. Корній та Б. О. Сюти є на сьогодні першим вузівським підручником, в якому українська музична культура розглядається цілісно: від витоків і до початку ХХI ст.
Ця книга відзначається низкою новаційних ознак. Становлення та розвиток музичної культури в підручнику подається відповідно до стилів епох в історичному та загальнокультурному контекстах. Адже, хоч музичне мистецтво розвивається за іманентними законами, значний вплив на нього має історична ситуація, в ньому віддзеркалюються світоглядні засади суспільства та митців. Комплексний підхід до розкриття особливостей музичної культури в загальнокультурному контексті дає можливість простежити типологічно спільні стильові та естетичні тенденції, притаманні художній культурі, складовою частиною якої є музична культура.
Музична культура в книзі висвітлюється в усьому розмаїтті виявів та сфер функціонування (музичне мистецтво, виконавство, освіта, музичні організації тощо). Уперше в підручнику феномен національної музичної культури розглядається в інонаціональному культурному контексті, відзначаються типологічно спільні ознаки, впливи. Важлива увага надається розкриттю національної специфіки музично-культурних процесів.
У центр уваги автори підручника поставили мистецький аспект музичної культури, творчість і діяльність найвидатніших постатей в історії української музики, аналіз творчих процесів та ідей. Подається розгляд найпомітніших музичних творів, наводяться деталі життєвого і творчого шляху їх творців.
У концепційному підході розкриття історії музичної культури презентований підручник продовжує традиції підручника Л.П. Корній «Iсторія української музики. Частини 1—3» (К., 1996, 1998, 2001 рр.), який охоплює період до ХIХ ст. включно. Нова книга розширила хронологічні межі викладеного матеріалу до початку ХХI ст.
Поряд із використанням існуючої літератури, автори підручника в багатьох питаннях спираються на результати власних наукових досліджень.
У книзі опрацьовано й подано чимало нових і переосмислено низку відомих фактів і явищ української музичної культури, її контактів із культурами інших народів, особливо в ХХ ст. Звернено увагу на ряд імен діячів музичної культури, замовчуваних раніше, визначено їх місце в музично-історичному процесі.
Підручник розрахований на викладачів і студентів вищих навчальних закладів гуманітарного профілю, в яких вивчаються курси «Історія української музичної культури», «Iсторія української музики», «Iсторія української культури». При написанні підручника автори орієнтувалися на програму курсу «Iсторія української музичної культури», розроблену Л. П. Корній, що викладається на кафедрі теорії та історії культури НМАУ ім. П. Чайковського. До речі, матеріали підручника можуть бути корисними не тільки для студентів і викладачів навчальних закладів, але й для науковців і всіх тих, хто цікавиться історією української музичної культури.