Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Рівненські «Суперники» святкуватимуть ювілей

24 січня, 2014 - 11:42
«СУПЕРНИКИ» — ЦЕ ІСТОРІЯ КОХАННЯ, ЩО СПАЛАХНУЛО В ГЛУХОМУ ПОЛІСЬКОМУ СЕЛІ В ЧАСИ ФАШИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ, З ТРАГІЧНИМ ЗАВЕРШЕННЯМ / ФОТО АНАТОЛІЯ МІЗЕРНОГО

26 січня минає 10 років з того часу, як у афіші Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру з’явилася вистава «Суперники». Постановку за твором білоруського драматурга створив директор-художній керівник театру Володимир Петрів разом із художником Аллою Локтіоновою.

— За десятиріччя  вистава пройшла 130 разів і завжди з аншлагами, — розказала «Дню» Ірена БОРОВЕЦЬ, керівник  літературно-драматичної частини рівненського театру. —  До того ж  акторський склад залишався практично незмінним. У головних ролях на сцену виходили: народна артистка України Ніна Ніколаєва, Юлія Крет і Станіслав Лозовський, Сергій Бондарук та Ольга Лозовська, Олеся Демчунь, а також незабутній метр рівненської сцени, народний артист України Володимир Сніжний. По-новому прекрасною вона сьогодні є завдяки виконавцю ролі Прокопа, народному артисту України Георгію Морозюку.  Особливо знаковою вистава «Суперники» є для  Юлії Крет і Станіслава Лозовського. Адже саме з ролей Домни та молодого Прокопа ці актори розпочали професійну діяльність на сцені рівненського театру. Жанр вистави режисер В. Петрів назвав народною трагедією.  Це історія кохання, що спалахнуло в глухому поліському селі в часи  фашистської окупації, з трагічним завершенням. Її показано не з позиції політиків, а гуманізму, любові до людини, призначення якої жити, творити, кохати... Нагадаємо, на фестивалі «Перлини сезону», що проводять у Івано-Франківську, журі відзначило нагородами за кращу жіночу роль Ніну Ніколаєву та за кращий акторський дебют Станіслава Лозовського. Виставу показували на гастролях у Дніпропетровську, Полтаві, Кіровограді, Луцьку, Львові та інших містах, і «Суперники» отримували схвальні відгуки глядачів та критиків.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: