Володарка Гран-прі торішнього "Слов'янського базару", ініціатор відомих пісенних проектів "Дзвінкий вітер", "Маленький принц", "Подорож у дитинство", Руслана Лижичко принципово не бере участі в хіт-парадах. У неї власний, не типовий для "попсової" тусовки шлях. Про себе й про нові творчі ідеї Попелюшка української естради розповіла в інтерв'ю для читачів "Дня".
Про "Слов'янський базар-97"
Запрошення чомусь дістала з Москви. Звідти ще в квітні надіслали документи, де було обумовлено терміни, пісні, які виконуватимуть. З українського боку - тиша. Сама телефонувала до Бориса Шарварка, режисера-постановника "Дня України" у Вітебську. Виявляється, мене його працівники не могли у Львові знайти. Смішно й сумно, але за тиждень до від'їзду питання, від якої країни я виступаю, лишалося відкритим. У списках, в комп'ютері, програмках ніде від України не заявлена. На репетицію пішла без акредитації, дали перепустку знайомі вітебчани. В "Щоденнику фестивалю" показали своїх "Диких гусей" і інтерв'ю. Там я поділилася враженнями про "День України" як про досить сірий. Дякувати Софії Ротару, на яку прийшов глядач. А де ж наші переможці "Базару" минулих років Олександр Пономарьов, Наталя Фінберг, і наш з нею виступ на заключному концерті - ініціатива москвичів. А їхала до Вітебська з чудовим настроєм. Перед цим показала частину нової програми на "Таврійських іграх", також - з великим успіхом. На "Базарі" почувалася нічиєю. Браку уваги з боку глядачів та преси не було, але організаційні накладки псували всю картину...
ПРО ШАНУВАЛЬНИКІВ
На "Базарі" є традиція їздити з шефськими концертами до в'язниці. Точніше до виправно-трудової колонії. Діставалися туди в'язничним уазиком, пропонували нам і автобус з гратами, але ми від нього відмовилися. Святослав Белза мене підбадьорював, тому що я була єдиною жінкою у нашому "арт-десанті". На сцену треба було проходити залою, під поглядами, що роздягають. Але сам концерт пройшов чудово, підспівували, аплодувати, тупотіли. Тепло прийняли мою нову пісню "Світанок". Конферансьє Борис Брунов відпускав дотепи, піднімав всім настрій. На пам'ять ми з ним сфотографувалися. Підписуючи знімок, він сказав? "Чорт з янголом". Бісер Кіров моє прізвище вимовити не може й називає "Лізічка". Де б ми не зустрічалися, знімає свого капелюха-талісмана: "Лізічка, добридень". Югославський співак (гран-прі "Слов'янського базару-95") Філіпп Жмахер - давнішній шанувальник, ніяк не заспокоїться, що одружилася до нашої з ним зустрічі. Своєю увагою дратує Сашка. (Олександр Ксенофонтов - продюсер Руслани - ред.).
ПРО НОВУ РОК-ОПЕРУ
Нещодавно я стала власницею студії "Люксел". Протягом останнього півроку її модернізували, продовжуємо закупати нову апаратуру. Готовий проект нового величезного приміщення. Збудуємо її у Львові в тихому місці, неподалік від лісу. Записувати будемо симфонічні оркестри, хори, рок- і поп-гурти. Від реклами не відмовимося. Замовлення після перемоги на "Базарі" надходять, треба крутитися, заробляти, адже записи з симфонічним оркестром коштують надзвичайно дорого. Ми розрахувалися з боргами щодо проекту "Дзвінкий вітер". Решта - як і раніше: без власної квартири і ходимо пішки, але на виступи літаємо літаком: швидко й вигляд не такий покуйовджений, як після потяга.
Поступово "обростаємо" своєю музичною командою. З'явився власний бек-вокал (3 дівчинки) - замість "Пікардійської терції". Ми з ними й надалі співпрацюватимемо, але використовувати такий чудовий колектив на підспівах - грішно. Спільно зі студією "1+1" готуємо компакт-диск "Мить весни". Запишемо кілька відеокліпів. Я не відмовилася від ідеї зняти мультфільм за одною з пісень. Готуємо до постановки рок-оперу "Ромео та Джульєта". Музику пише Іван Піднебесний, лібрето - Володимир Олійко. Це ідея генерального директора телекомпанії "Міст" Михайла Хвойницького, який стояв біля витоків "Дзвінкого вітру". Партію Джульєти виконаю сама, а хто співатиме Ромео, поки що не вирішили. Дуже хочу, щоб співав Сашко (у Ксенофонтова гарний і сильний тенор, він екс-соліст рок-гурту "Клуб шанувальників чаю - Т.П.). Але може, хтось з хлопців "Пікардійської терції" або Олександр Пономарьов. Філіпп Жмекер вже дав попередню згоду на участь в рок-опері. Створенням костюмів та декорацій займаються Ольга Захарова та Надія Кудрявцева. Хочемо зробити шоу, записати окремі зонги, зробити відеоверсію.
ПРО СЕБЕ
Я маю ваду: не вмію працювати під фонограму. В концертах-солянках випадаю з загального ряду, але переробити себе не можу. Весь світ відмовився від цього обману, отже і я маю рацію.