Нагадаємо, балет на музику Арама Хачатуряна у постановці видатного хореографа Анатолія Шекери (1935—2000 рр.) уже більше чотирьох десятиліть прикрашає репертуар Національної опери України! Кілька поколінь артистів виросли і стали майстрами, пройшовши цю «школу» високого мистецтва. Нині «берегинею» творчої спадщини видатного хореографа є Елеонора Михайлівна Стебляк (вдова А.Ф.Шекери), яка допомагає тримати легендарні вистави майстра на висоті і в чистоті авторського задуму.
Балет «Спартак» — драматична сага про свободу, розказана мовою пластики і хореографії У цій виставі піднімаються такі важливі теми, як високі і низькі людські пристрасті — кохання і холодний розрахунок, боротьба за свободу одних і зверхнє честолюбство інших, вірність і зрада, прагнення до справедливості і віроломство — роблять античний сюжет сучасним і злободенним.
Два головних образа — римський патрицій Красс і лідер повсталих рабів Спартак. У центрі вистави історія двох пар, як протиборчих сил — добра і зла, рабів і повелителів, свободи і деспотичної сили. Уособлення добра — у парі Спартака і Фрігії (виконають солісти Національної опери Ярослав Ткачук і Катерина Кухар), а уособлення сили влади — у парі Красса і Егіни (Олександр Стоянов, соліст Національної опери та Петра Конті, прима-балерина театрів «Ла Скала» і «Бостон-балет»). За диригентським пультом виступить Олексій Баклан. Драматичні контрасти, на яких будуються сцени протиборчих таборів, будь то батальні або ліричні, утворюють напружене і захоплююче сценічне видовище. А сила людського духу, що розбиває окови рабства, актуальна в усі часи!