Роман «Ключ Соломона» — третя за рахунком книга після «Янголів і демонів» та «Коду да Вінчі» про фахівця з питань символів Роберта Ленгдона — повинна з’явитися лише наступного року. Проте вже зараз шанувальники творчості Дена Брауна гадають, навколо чого будуватиметься інтрига. Відомий релігієзнавець Грег Тейлор навіть випустив окрему працю, в якій, уважно проаналізувавши всі попередні книги письменника та його висловлювання про новий роман, висунув ряд припущень. Це чи не єдиний у історії літератури випадок, коли коментар до тексту з’явився задовго до самого тексту.
Рік тому видавництво Doubleday розмістило на своєму сайті гру, пропонуючи читачам за суперобкладинкою «Коду да Вінчі» здогадатися, про що буде наступний роман Брауна. Обкладинку потрібно було розглядати через збільшувальне скло. У результаті ті, хто цікавиться, виявили фразу: «Невже ніхто не допоможе синові вдови?» Це останні слова Джозефа Сміта, засновника церкви мормонів, пишуть jzvestia.ru. Окрім того, на суперобкладинці відтворено піраміду та око з однодоларової купюри, що є масонськими символами. Сам Ден Браун обмовився, що «Ключ» буде присвячено «найстарішому братству в історії» і його дія відбуватиметься у Вашингтоні.
Виходячи з цієї інформації, Грег Тейлор у книзі «Ключ Соломона» Дена Брауна. Путеводитель по лабиринту тайн» (російською мовою її випустило видавництво АСТ) робить такі висновки. По-перше, «найстаріше в історії братство» — масони, тим більше, що вони стосуються безпосередньо Америки. Так звані батьки-засновники США були в більшості своїй саме масонами, і, як мінімум, шістнадцять американських президентів належали до цього ордену.
По-друге, масонському орденові повинен хтось протистояти. У «Коді да Вінчі» таким втіленням жорстокості став орден ілюмінатів. Цього разу, припускає Тейлор, антагоністами героїв виступлять єзуїти — давні та непримиренні противники масонів, чия репутація в історії вельми неоднозначна.
По-третє, якщо дія відбуватиметься у Вашингтоні (до речі, заснованому масонами), то Брауну знадобляться архітектурні споруди та пам’ятки образотворчого мистецтва, які так чи інакше пов’язанi з масонською символікою. Скоріше за все ними стануть пам’ятник Майстрові-Муляру, меморіал Джорджа Вашингтона, монумент Джорджа Вашингтона, картина Едварда Севіджа, яка зображає родину Вашингтона (на якій онук президента, що стоїть біля глобуса, тримає в руці масонський циркуль, а підлога на картині чорно-біла — також типовий масонський символ), Темпл, Пентагон (у «Коді да Вінчі» Браун розповідав про «золотий перетин», прикладом якого є пентаграма — один із символів Стародавнього Єгипту, що означає зірку чи небо) і статуя Свободи. Окрім того, є ще ряд місць, не дуже відомих неамериканцям: бронзові барельєфи Великої державної печатки США на мармуровому тротуарі майдану Фрідом Плаза, будівля департаменту комерції, статуя президента Джеймса Гарфілда поблизу Капітолію і так званий федеральний трикутник, який утворюється Білим домом, Капітолієм і місцем, що призначалося для будівництва монумента Джорджа Вашингтона.
Не потрібно також забувати, що колишній викладач англійської мови Ден Браун пов’язаний із точними науками. Його батько, — викладач математики — коли Браун був дитиною, пропонував їм із сестрою розгадувати різні коди та шифровані послання. Так що без криптографії в новій книзі, за версією Тейлора, знову не обійтися. Очевидно, загадка так чи інакше торкнеться так званого Криптосу — скульптури, яка знаходиться у внутрішньому дворі штаб-квартири ЦРУ в Ленглі. Художник Джеймс Сенборн створив скульптурний ансамбль, головним елементом якого є вертикальний екран, зігнутий у формі букви S із нанесеними на нього 865-ма літерами. Вони становлять чотири послання, кожне з яких зашифроване окремим шифром. Криптос був зведений 1990 року й відтоді розгадано лише три коди — четвертий чекає на Дена Брауна.