Художній проект із понад тридцяти творів майстра має назву «Йордань», і демонструють його у Національному музеї ім. Андрея Шептицького. Як розповіла «Дню» організатор виставок цієї мистецької установи Христина ГОРИНЬ, «Йордань» відображає різноплановість двадцятилітніх живописних пошуків митця. Однак це не є підсумкова ретроспекція творчості Петра Бевзи, радше — спроба реалізації художником його головної парадигми, означеної у «Маніфесті» до художнього проекту «Перехід» (1997—2005): «Ми балансуємо між двома протилежними світами — віртуальним світом інформації та довкіллям. Наш шлях — пошук рівноваги. Наша мета — вплітання українізмів у мову сучасного образотворчого мистецтва».
Петру Бевзі — 54 роки. Він живе і працює у м. Вишневе, що під Києвом.
Мистецький фах здобував у столичному художньому інституті. Член Національної спілки художників України. Отримав кілька нагород за найкращий живописний твір. Зокрема, ще замолоду (1994 року) у Києві. Також має відзнаки Міжнародного салону сучасного мистецтва (Ніцца, Франція), Міжнародного арт-фестивалю у Києві, Центру сучасного мистецтва «Совіарт» (Київ), Швейцарської культурної фундації Pro Helvetia тощо. Працює у жанрі ленд-арт як живописець і скульптор.
— Петро Бевза є інтелектуалом, — говорить генеральний директор Національного музею ім. Андрея Шептицького Ігор КОЖАН. — Він мислячий художник. Його твори мають глибоко філософський характер, спонукають думати і сприймати світ трошки інакшим, ніж він є. Картини Бевзи — не є суцільна абстракція. Його полотна водночас глибоко філософські і буденні, тобто митець поєднує елементи абстракції і моменти реальності, також — прадавнього національного українського образу. У своїх творах Бевза не є десь у космосі, поза реаліями. Його реалії виходять з оточення, і це природа, місто, люди»...
Важливо, на думку Ігоря Кожана, що митець не зупиняється на досягнутому — розвиває свій талант: «А потенціал у Петра великий, тому все найкраще у нього -попереду».
Сам художник зазначає, що «високе і священне може відкритися не тільки через складну драматичну символіку або аскетичні практики — воно завжди поруч, потрібно лише захотіти відчути його реальність, щоб змінити самого себе».
Нагадаємо, «Йордань» вже показували у Києві, Дніпрі та Одесі. Також виставку представляли у США (в Українському інституті у Нью-Йорку), а тепер з нею можуть познайомитись львів’яни. Художній проект Петра Бевзи «Йордань» триватиме до 29 березня.