Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Шість суперновинок

Із 14 по 19 квітня в Києві відбудеться Перший фестиваль сучасної та класичної музики
12 квітня, 2019 - 11:34

Організаторами фесту виступили Національна музична академія України, Національна всеукраїнська музична спілка і Концертна серія «Нова музика в Україні» (сезон 2018—2019 рр.)

Нагадаємо, від 1988-го веде свою історію Камерний ансамбль і Концертна серія «Нова музика в Україні» під художнім керівництвом композитора і диригента Володимира Рунчака (на фото), які організовані при київському осередку Спілки композиторів України. А з минулого навчального року «Нову музику в Україні» почали читати як предмет в Академії, а також постав студентський Ансамбль сучасної музики «Нова музика в Україні»...

— Ми не ділимо композиторів на класиків і сучасників, — зазначає В. Рунчак. — У нас звучатиме музика різних авторів: від Лисенка до сьогоднішніх студентів, які навчаються на композиторському факультеті НМАУ, хоча й із домінантою сучасного мистецтва. Головне — якість творів! У фестивалі обов’язково братимуть участь студенти і викладачі Академії. Одне з основних наших завдань — навчити студентів виконувати сучасну музику із властивими їй прийомами гри, звуковидобування, компонентами інструментарію, інтонаційними особливостями тощо. Адже в багатьох провідних навчальних закладах світу вже кілька десятків років існує така спеціалізація. Програма фестивалю міститиме концерти з творів українських композиторів, але й обов’язково матиме міжнародну складову.

Меломани почують шість концертів, які проходитимуть у Малому й Великому залах НМАУ. Лунатимуть твори композиторів Азербайджану, Аргентини, Іспанії, Італії, Німеччини, США, України і Франції. Її гратимуть виконавці з Польщі (Томаш Слюсарчик, Войцех Кашуба, Філіп Пищ, Данієль Прайзнер), Іспанії (Psaiko Quartet), Франції (Ensemble Alternance) і, звичайно ж, з України: хор студентів кафедри хорового диригування (художній керівник і диригент — Євген Савчук), Ансамбль трубачів НМАУ, New Age Quartet, Ukrainian Saxophone Ensemble (Україна, художній керівник — Євген Попель), Ансамбль сучасної музики НМАУ «Нова музика в Україні» (художній керівник і диригент — Володимир Рунчак, Ніна Матвієнко — народний спів, Ігор Єрмак — флейта), Біг бенд НМАУ «СараБанда» (художній керівник — Олександр Саратський), а також студенти і викладачі академії.

Закриття фестивалю відбуватиметься за підтримки Посольства Франції в Україні, Французького інституту в Україні та у рамках фестивалю «Французька весна в Україні».

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: