Нагадаємо, 19 липня (1 серпня) 1913 р. у м.Сурамі (Грузія) померла видатна поетеса, драматург і громадський діяч Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). До 100-річчя цієї сумної дати у меморіальному приміщенні бібліотеки колегії Павла Галагана Національного музею літератури України відкрилася виставка «... й слово мої уста німії оживило...». Як розказали «Дню» організатори вернісажу, він має хронологічно-жанровий принцип. Експозицію складають прижиттєві видання творів Лесі Українки — збірки поезій «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902) та перекладів «Книга пісень Генріха Гейне. Також на виставці представлено переклад Лесі Українки і Максима Славінського «Генріх Гейне. Атта Траль, Питклір Балади» (1903), першодрук підручника «Стародавня історія східних народів» (1918), першовидання «Лісової пісні» 1914 року тощо.
Серед унікальних експонатів є і періодичні прижиттєві видання альманахів, журналів з творами письменниці, серед яких альманахи «Вік» (1902), «За красою» (1905), «Дубове листя» (1903), «Досвітні огні» (1915), «На вічну пам’ять Котляревському» (1904) та ін. Окремої уваги заслуговує газета «Рада» Є.Чикаленка з статтями С.Єфремова з повідомленням про сценічне життя драм класика та некрологом від 2 серпня 1913 р. про відхід у вічність Лариси Петрівни, а ще можна побачити автограф Лесі Українки та поетеси до Б.Грінченка від 6 липня 1903 р.
А у залах музею відвідувачі можуть побачити художню виставку «Намальована пісня». На ній виставлено близько 60-ти художніх творів, виконаних у техніці графіки, комп’ютерної графіки, олійного та темперного розпису. Це пейзажі, портрети, сюжетні композиції художниць Наталі Синишин, Валентини Осишної та Наталі Дубенюк, картини яких об’єднує філософське трактування ліричних творів письменниці. Так, Наталя Синишин представила графічні роботи, виконані пером, кольоровими фломастерами, аквареллю, гуашшю. Це сюжетні композиції, які ілюструють літературні твори Лесі Українки та інших видатних поетів України. А Наталя Дубенюк підготувала серію робіт на тему «Лісової пісні» за однойменним твором Лесі Українки.
Виставки діятимуть до 10 серпня.