Дах палацу Любомирських відремонтують
Виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення виділити з резервного фонду бюджету 253 тисячі гривень на проведення аварійно-відновлюваних робіт на площі Ринок, 10. Про це повідомив ЗІК. За цією адресою в місті розташований палац Любомирських. Кошти підуть на ремонт даху палацу, який є пам’яткою архітектури. Кошти виділено Управлінню капітального будівництва Львівської міської ради.
Нагадаємо, палац Любомирських — пам’ятка архітектури, що міститься у Львові на площі Ринок, 10. Класичний взірець бароко. Будівля займає наріжну ділянку на західній стороні площі Ринок. Бічним фасадом виходить на вул. Руську, затиллям — на вул. Федорова. Видовжена в плані з заходу на схід. У XVII столітті споруджувалася на місці п’яти давніх кам’яниць, над фундаментами і пивницями з періоду готики, що належали князю Сапезі. 1744 року їх поєднали за проектом архітектора Бернарда Меритина, який будував у Бучачі й Городенці, автор проекту собору Св. Юра у Львові. 1760 року володарем став Станіслав Любомирський, який залучив до перебудов другого відомого архітектора — Яна де Вітта, що добудовував собор Домініканського монастиря. Над добудовами та оздобленням працювали Мартин Урбанік і скульптор Себастьян Фесінгер. Назву кам’яниця отримала завдяки князеві Любомирському, котрий перебудував її для власного житла 1760 року.
Знайдено вежу короля Казимира
Археологи під час розкопок у Володимирі-Волинському, що на Львівщині, натрапили на фундамент замкової вежі часів польського короля Казимира, повідомили ЗІК у прес-центрі ДП «Волинські старожитності». Дослідники розкопують городище, де в стародавні часи містився дитинець давньоруського Володимира. Там знайдено останки поляків, які були розстріляні НКВД. У глибших шарах виявлено з десяток давньоруських стріл, князівські булли, пізньо-середньовічні монети, амфори та горщики. Експедиція ДП «Волинські старожитності» досліджує ще одне місце — далі вивчають фундамент невідомої споруди XIV—XV століття на вулиці Драгоманова. Нині вже проведено всі підготовчі роботи для реконструкції монументальної споруди. Спільно з відомим дослідником давньоруської архітектури Юрієм Лукомським зі Львова знято плани фундаменту й розпочато розбирання споруди.