Цей співак має неповторний тембр ліричного баритона. У репертуарі народного артиста України кримськотатарського походження — світова та вітчизняна класика, а також популярні романси й естрадні пісні широкого діапазону. Фемій Мустафаєв із перших днів стояв за велінням серця на Майдані під час Революції Гідності і співав там для людей, що відстоювали європейські цінності України, а зараз практично щомісяця їздить із концертами у зону АТО, підтримуючи дух наших бійців.
Працездатність артиста просто вражає. Упродовж останніх п’яти років Фемій Мансурович записав шість компакт-дисків, котрі лягли в основу шести сольних програм, із якими він активно виступає не лише по Україні, а й за кордоном.
Це — дводисковий альбом «Тарас Шевченко. Солоспіви» (2013 р.), до якого ввійшли обробки українських народних пісень і твори українських композиторів-класиків (Миколи Лисенка, Бориса Підгорецького, Кирила Стеценка, Сидора Воробкевича, Якова Степового) на вірші Великого Кобзаря. Один диск записаний із Національним оркестром народних інструментів України на чолі з Віктором Гуцалом. Другий — містить вокальні композиції у супроводі фортепіано.
— Коли я відкрив для себе цей пласт музики, то був вражений і здивований тим, що вона ніде не звучить, — розповів Фемій МУСТАФАЄВ. — У моєму репертуарі нині вже 40 творів, чимало з них я віднайшов в архівах, та багато чого в диски не увійшло. Спадщина Шевченка дуже актуальна. Це той матеріал, на якому має вчитися молодь, і всі мої подальші плани так чи інакше пов’язані з творами Кобзаря.
Знаковим у творчості співака став диск кримськотатарських пісень «Ватаним». Його допоміг випустити відомий політичний діяч Мустафа Джемілєв. Нещодавно розпочалася робота над другим кримськотатарським диском, до якого увійдуть обробки народних пісень і твори кримськотатарських композиторів Ельвіри Емір, Назіма Амєдова, Мерзіє Халітової, Джаміля Карікова та інших. Слід підкреслити, що потребі розвитку кримськотатарської музичної культури Фемій Мустафаєв надає великого значення, особливо в нинішніх складних реаліях, і вважає працю в цьому напрямку своїм громадянським обов’язком.
Окремий цикл становлять три диски «Україні» (2015 р.): «Волошкова Україна», «Об’єднаймось, українці!», «Ніхто, крім нас!». «Волошкова Україна» — це пісні відомих українських митців-класиків і сучасних авторів здебільшого ліричного та патріотичного змісту, то два інші диски цілком побудовано на патріотичних творах, причому в добірці «Ніхто, крім нас!» усі вони написані протягом 2014—2015 років. Серед авторів — композитори Олександр Злотник, Ігор Поклад, Остап Гавриш, Анжела Ярмолюк, поети Іван Драч, Дмитро Павличко, а також молоді митці-музиканти й літератори.
У 2016 році було створено музичний альбом «Вже пора!» із творами відомих українських композиторів (Миколи Лисенка, Якова Степового, Богдана Янівського, Анатолія Кос-Анатольського, Віктора Камінського та інших) на вірші Івана Франка. Диск записано у супроводі Оркестру народної та популярної музики Українського радіо під керівництвом Михайла Пікульського. Загалом у репертуарі Фемій Мустафаєва — 25 вокальних композицій на вірші Каменяра, до альбому ввійшло 15.
До речі, мистецькі проекти співака, пов’язані з творчістю Тараса Шевченка та Івана Франка, рекомендовані Міністерством освіти України «для використання у загальноосвітніх навчальних закладах».
— Це все особливо потрібно зараз у районах проведення АТО, — зазначає Фемій Мансурович, — у мене просять диски директори шкіл, училищ, бібліотек, прості слухачі. Я роздав їх уже понад тисячу. Після концертів до нас підходять люди і ми спілкуємося на різні теми. Одна бабуся подякувала за українську пісню на Донбасі. Цікаво звучить, коли таке кажуть мені — кримському татарину! Хлопці-бійці дуже зворушливо сприймають твори Шевченка-Франка. Є в цих піснях щось таке, що змушує людей емоційно розкриватися.
У Сєверодонецьку нещодавно тривав Конкурс української пісні, мене запрошували головою журі. Зал місцевого музичного училища був переповнений... Потім заїхали до військових Новоізбенки, виступали і в інших містах. Зараз їдемо в Торецьк, де відбудеться п’ять концертів. А потім, після повернення, 14 лютого запрошую на сольний концерт у київському Будинку звукозапису Українського радіо, а 23 березня співатиму пісні на поезію Тараса Шевченка і Івана Франка в Національній філармонії. Ось такі вони, будні звичайного педагога... (Фемій Мустафаєв — професор, завідувач кафедри Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.)