Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Світ очима колекціонера

13 жовтня, 2007 - 00:00

У Музеї ім. Тараса Шевченка відомий художник Юрій Лініченко презентував свої картини. Ця виставка є частиною проекту «Світ очима колекціонера», започаткованого російським мистецтвознавцем Олександром Струєвим. Саме за його ініціативою картини демонструються у нашій столиці. Далі роботи побачать кримчани, москвичі, петербуржці та відвідувачі виставки у країнах Європи.

— Юрій Лініченко знайшов свій стиль у живописі, зміг відкрити та передати у картинах багатство своєї душі. Важливою складовою його почерку є елегантна лінія, яка надає картинам новизни, — розказав Олександр Струєв.

Автор картин є тонкою і чутливою натурою із неабияким талантом. Розвинути свій природній дар він розпочав ще у Харківському державному художньому училищі, потім навчався у Вищому художньо- промисловому училищі ім. Мухіної (викладач композиції Анатолій Безпалий). Продовжив здобувати свої «творчі університети» Юрій Лініченко у Львівськiй академії мистецтв. Він багато працював. «Одну картину я малюю все життя і один день» — говорить художник.

Знаковим у долі Лініченка стала роботу у Київському комбінаті монументально-декоративного мистецтва. Там, в оточенні знакових постатей українського авангарду (Валентина Задорожного, Миколи Стороженка, Івана Марчука), творили майстри монументального мистецтва. Саме ця частина життя залишалася найсвітлішою у мистецькому наповненні художника.

Саме там Юрій почав шукати свій шлях у різноманітних стилях. На формування художнього смаку та уподобань митця вплинула творчість імпресіоністів та бойчукістів. Художник вибудовує твори, легко комбінуючи мистецькі засоби, такі як лінія, пляма, колір, співвідношення великого до малого. Все створює неповторні композиції. Насичені кольори у його картинах викликають додатковий контраст, утворюють ніжні перламутрові відтінки, які в свою чергу збагачують і гармонізують загальний колорит робіт.

— Кожна моя картина несе до людей любов і тепло. Я детально підбирав гаму кольорів, щоб люди, дивлячись на них, могли розслабитися, відпочити і ввібрати ту енергетику, яка роками закладалася в роботи. Восени на вулиці не вистачає кольорів, тому потрібно багато яскравих робіт, щоб тішити наші душі», — пояснив «Дню» Юрій Лініченко.

У картинах художника відтворюються образи України у різних епохах. Експозиція триватиме до 19 жовтня.

Віра МАКОВІЙ
Газета: 
Рубрика: