Під час огляду експозиції вражають дві речі, зафіксовані об’єктивами фотохудожників.
Чарівливе розмаїття світу. Караван, що стомлено бреде пустелею, забарвленою у червоний колір призахідним сонцем... Давньокитайський храм на вершині гори, який має вигляд чарівної іграшки... Олені в засипаному снігом інтер’єрі Йєллоустоунського парку... Білі лебеді на озері, що зливаються із сутінками в австрійських Альпах... Полонина, вкрита червоно-зеленим маковим килимом в українських Карпатах...
І те, що цей світ об’єднує. Людина, яка любить, сподівається, сміється і плаче, добуває хліб у поті чола свого... Мені особливо запам’яталися дві роботи: Вала Горетські (США) «Карта людських доріг» і Прабіра Мукхердже (Індія) «Відбитки часу». Це портрети немолодих людей приблизно одного віку — років 70 — 75. Вони прожили різні життя в дуже різних країнах, і відповідно на їхню долю було відміряно різну кількість ситості й недоїдання, праці й відпочинку, радощів і знегод... Але у м’яких поглядах цих двох старих є щось спільне — якесь мудре умиротворення. Життя закінчується, воно було таким, яким було, і нічого вже не можна змінити. І на порозі вічності не варто сумувати за тим, що не збулося в короткому людському житті...
Глибокий філософський підтекст характерний для більшості робіт, представлених у експозиції. Журі мало із чого вибирати: у фотосалоні взяли участь понад 400 авторів із 51 країни. І Україну було представлено вельми солідно: із 35 призів міжнародне журі 9 присудило нашим фотохудожникам — Олександрові Соленцову, Романові Ратушному, Олегові Огороднику, Ігорю Бережному, Валерію Анзілову, Михайлові Стрекаловському, Ігорю Вертєлкіну (двічі), Олександрові Супруну.
— Ми добре знайомі з роботами українських фотомайстрів. Вони вирізняються дуже високим рівнем — і художнім, і технічним, — прокоментував підсумки фотосалону відомий фотограф Дерек Слаттері (Швейцарія), котрий є почесним членом усіх провідних світових асоціацій художньої фотографії.
Перші премії присуджено: у категорії «Чорно-біле фото» — Аперсу Марку (Бельгія) — «Фата-моргана», у категорії «Кольорове фото» — Едмунду Вхітакеру (Німеччина) — «Будиночок біля води», в категорії «Вода» — Валерію Анзілову (Україна) — «Лідія-3». Найкращим фотоклубом визнано «Дуффелсефотокрінг» (Бельгія). Спеціальним призом — компакт-дисками з архівом нашої газети за останні три роки, коли на її сторінках друкувалися роботи учасників міжнародних фотоконкурсів «Дня», — нагороджено фотохудожника з Тернополя Володимира Найдуха за роботу «Настя-2».
Зазначимо, що призер фотосалону Олег Огородник зі Львова протягом останніх двох років був призером наших фотоконкурсів. Цікаво, що цього року журі фотоконкурсу «Дня» та журі фотосалону «Рівне-2001» відзначили (не змовляючись) призами дві його роботи (різні) із циклу «Циганський хутір». Із чим ми його й вітаємо.
Нагадаємо, що «Рівне-2001» — перший конкурсний фотосалон, проведений не тільки в Україні, але й у Східній Європі під егідою Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), Фотографічної асоціації Америки (PSA), Європейського фотографічного союзу (ISF). Вітання його учасникам надіслав Президент України Леонід Кучма.