Це зовсім нові роботи, які ще не бачили глядачі, сповнені настроєм літа, запашних прогулянок, пленерних подорожей. Експерименти із фактурами, формами, кольорами у поєднанні з традиційною технікою ліногравюри. Великі формати, фантастичні квіти, загадкові пейзажі таємних садів — це буде справжньою несподіванкою для глядача.
Надія Онищенко — магістр графіки, викладач. Закінчила Національну академію мистецтв в 2009 році. Членкиня Національної спілки художників України. Учасник біля 150 виставок, фестивалів, пленерів як в Україні так і за кордоном. Живе та працює в Києві.
Павло Ніколайчук — художник живописець, викладач. Закінчив Національну академію мистецтв в 2002 році. Член Національної спілки художників України. Учасник біля 50 виставок, фестивалів, пленерів як в Україні так і за кордоном. Живе та працює в Києві.
«Сад» для цих митців — безмежна тема. Вони розгортають її у метафоричному контексті — від райських кущів до садочку біля хати. Тому й бачимо на розлогих листах і живі рослини, зібрані в реальних садах, і велетенські кипариси, чи то згадки, чи то мрії... Ці роботи наповнюють простір яскравими фарбами, прозорими лініями і світлими емоціями.
В картинах Надії Онищенко та Павла Ніколайчука присутня особлива життєдайна сила. Часом вони нагадують геніальний наїв Марії Примаченко, але не формою чи сюжетом, а тією ж рішучістю висловлювання, сміливістю бачити красу в простих речах — птахах, квітах, небі. Самою здатністю говорити про звичайні речі, змінюючи масштаб їх бачення.
Здається, художників надихає сам матеріал. Традиційна техніка ліногравюри в їх роботах набула великого розміру і виставкового, навіть музейного, звучання. Всі їх творчі експерименти — поєднання ліногравюри з монотипією, малюнком, аплікацією — споріднені між собою. Але значна частина творчого процесу відбувається вже на папері, при рукотворному доведенні первинного задуму. Тому кожна робота абсолютно неповторна в кольорі, фактурі, емоційному наповненні.
«Таємний сад» — лише перший підсумок роботи цього літа, одна прогулянка садами... Виставку можна побачити у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П.Г.Тичини.