Перший Національний канал розпочав новий осінній телесезон із програми про унікальні особливості туристичних мандрів Україною «Подорожуй Першим!». Прем’єра програми вийшла в ефір 7 вересня о 18.30. За форматом передачі, троє різних за своїми уподобаннями героїв — Володимир ГОРЯНСЬКИЙ, Алла ТУЛИНСЬКА та Геннадій ПОПЕНКО — мандрують містами України та обирають відпочинок на свій смак. Хоч куди б вони поїхали, скрізь роблять висновок: вікенд в Україні можна провести круто!
Як розповіли «Дню» ведучі передачі, кожен із них з’являтиметься у програмі в унікальному образі, в якому досліджуватиме стиль подорожі. Наприклад, Володимир Горянський мандрує як «інтелігент», Алла Тулинська як «тусовщиця», а Геннадій Попенко — «екстремал». «Ця програма — туристична енциклопедія України, яка задовольнить смаки найвибагливішого мандрівника. Перший запис програми ми робили у Чернівцях. Ми, ведучі, всі такі різні, й відпочинок та враження обираємо собі також несхожі. Я шукаю активний відпочинок, Алла — дівчина весела й молода, тому їй до вподоби розваги, а Володимир Горянський — людина глибока, духовна, тому йому під час подорожі важливо задовольнити саме культурні смаки», — говорить Геннадій Попенко.
Про підтримку внутрішнього українського туризму, відмову від російських серіалів та протидію пропаганді — читайте в інтерв’ю з народним артистом України, ведучим програми «Подорожуй Першим!» Володимиром ГОРЯНСЬКИМ.
— Ми вже відзняли кілька програм, які, на мою думку, вийшли надзвичайно цікавими та актуальними. А ще — в такий складний час дарують глядачам частинку позитивних емоцій, — розповів Володимир Горянський. — Сьогодні далеко не всі українці достатньо уважно та глибоко ставляться до того, де саме живуть — до села, міста, містечка... В горах чи на узбережжі морів. А в нас насправді цікавого не менше, ніж в європейських країнах. Просто потрібно навчитися це відкривати — для себе та для іноземців. Необхідно пропагувати своє. Унікальні міста, неймовірні люди, чарівна природа... У програмі «Подорожуй Першим!» буде три творчі вектори, і кожен із ведучих покаже особливості внутрішнього туризму та відпочинку в своєму аспекті. У мене — культурологічний напрям. Ми вже зняли програми про Чернівці, Львів, Трускавець, Дрогобич, Чернігів. У перспективі запишемо випуск про Київ.
— Чи плануєте знімати сюжети про міста сходу країни?
— Коли нормалізується ситуація, обов’язково знімемо програми про українські міста — Донецьк, Луганськ, Слов’янськ та інші перлини сходу. Незважаючи ні на що, ці регіони піднімуться, відродяться, і в них запанує мир. Також творча група обов’язково в перспективі відвідає український Крим. Словом, роботи нам вистачить. На українських каналах є типові програми про подорожі, але вони зорієнтовані на особливості іноземного туризму. Наша програма — принципово інша. Для нас першочергове завдання — пропагувати внутрішній туризм. Перший Національний канал сьогодні впевнено йде шляхом модернізації в суспільний мовник. І тому концепція програми до певної міри відображає пріоритет каналу — підтримка свого. З кожним випуском програми ми все більше відшліфовуватимемо стиль, будемо враховувати попередній досвід, можливо, в ході реалізації проекту видозміниться і сам формат. Адже програма — ніби живий організм. Нам цікаво те, що цікаво українцям. І саме про це ми зніматимемо сюжети.
— У своїй творчій діяльності ви вже багато подорожували Україною. Де найбільше подобається відпочивати?
— Безумовно, номер один — це Карпати. І взимку, і влітку. Також я дуже люблю Одесу. Літня Одеса традиційно дарує просто неймовірну атмосферу. Приємно, що інфраструктура та рівень сервісу в цьому місті вже достатньо високі. Люблю відпочивати в таких містах, як Львів, Чернівці та Чернігів. В Україні, повторюю, безліч прекрасних з історичної чи географічної точки зору місць, де можна незабутньо провести час. Причому — людям із різними доходами: з малим бюджетом, середнім і великим. Сервіс достатньо розгалужений. Сьогодні популярним є формат відпочинку в рамкам туру вихідного дня. Придбавши квиток на автобус чи потяг, сівши за кермо свого авто, — упродовж вихідних можна побачити будь-який регіон країни. Класно, що на українському ТБ з’явилася така програма. Закономірно, що саме на Першому Національному. Загалом, скажу вам відверто, подивившись канал півроку тому і сьогодні, — це два різні канали. Зараз він живий, динамічний, цікавий. І що головне — кожен глядач (від дітей до пенсіонерів) може знайти в ефірі щось для себе. Проблема ж більшості телеканалів — комерціалізація. А суспільний мовник може на певних етапах не зважати на рейтинги, і продукувати контент для всіх — і пізнавальні, й розважальні, й аналітичні, й соціальні програми. Ключове питання — в якості. І сьогодні крім європейських за своєю суттю проектів команда Першого думає про якість. Імпонує мені також те, що канал орієнтується не лише на середню вікову категорію аудиторії, а й на молодь. Такі нові проекти, як «Подорожуй Першим!», якраз і створюються передусім для молодих. Ми показуємо, що не лише Інтернет, а й ТБ може бути цікавим та корисним. Завдання телебачення — не тільки розважати та відволікати людей від важливих справ і тем, а змушувати їх критично мислити і робити правильні висновки. А ще — спонукати до дій.
Сьогодні в Україні ситуація непроста. У нас іде війна. Але я не думаю, що в таких умовах треба повністю відмовитися від розважального контенту і «накручувати» себе новинами. Якраз проект «Подорожуй Першим!» з одного боку — спрямований розважити аудиторію, а з іншого — показати унікальність нашої країни, стати наочним підтвердженням того, що за такі культурні, історичні та географічні надбання треба боротися до кінця. І ми це робимо. Я знаю, що ми обов’язково переможемо і вийдемо з цієї війни загартованими психологічно. Чим більше ми будемо об’єднуватися, чим більше будемо відчувати свою причетність до історичної тяглості, культури країни, тим менше нас ловитимуть на провокаціях та пропаганді.
— Сьогодні на українських каналах продовжують показувати десятки російських серіалів, зокрема про ментів, солдатів, ФСБшників Росії...
— Це абсолютно неприйнятно. Ці серіали давно треба заборонити. Бандитські за суттю телесаги лише підвищують рівень нетерпимості та агресії. Герої нашого часу, якщо вірити російським серіалам, — це бандити. Це абсурд. Як і абсурд те, що ми рекламуємо агресора та його війська. Насправді росіяни знімають чимало талановитих фільмів, але їх якраз на наших екранах украй мало. Треба ставити «фільтри». Взяти мітлу і вимести з теледому України ці безкінечні дешеві детективи, де лише кров, брехня, вбивства... Насправді треба розуміти, що інформаційний простір формує мислення людей. І саме пропаганда — чи не головна причина наших бід. Спробуйте переконати домогосподарку, яка виросла на цих серіалах, що російська армія — це ворог. Приємно, що сьогодні є певні позитивні сигнали щодо створення нових вітчизняних фільмів. Канали комерційні, й змусити їх витрачатися на виробництво власних серіалів країна не може. Але я переконаний, що за державної підтримки можна спільно створювати щоденну телесеріальну продукцію, яку ввечері після новин залюбки дивитимуться українці. Це не лише може трохи «освіжити» замулену російською продукцією свідомість нашої аудиторії, а й дасть можливість оживити кінематограф. Актори, режисери, оператори в Україні дуже сильні, але наразі вони працюють на Росію.