Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Тривожні думки

19 березня в Театрі на Подолі свою психологічну монодраму про злочин і кару вперше представить Люсілла Себастіані (Франція)
6 березня, 2019 - 11:09
ФОТО НАДАНО ТЕАТРОМ НА ПОДОЛІ

Вистава називається «Останній день засудженого(-ої)» і вона створена за мотивами відомої повісті французького класика Віктора Гюґо «Останній день засудженого «. Постановку, адаптацію тексту і виконання здійснила Люсілла Себастіані (театр L’Embellie Turquoise). За сюжетом, героїня засуджена до смертної кари, і в останні миті свого життя вирішує дописати сторінку щоденника, де відверто ділиться тривожними думками, марними надіями, пригадує й про щасливі дні, зазирає у спогадах у минуле, розказує про судовий процес, а також чесно зізнається про відчай та страх перед гільйотиною...

Нагадаємо, Віктор Гюго написав свою повість ще у 1829 році і вона викликала палку полеміку у читачів, а також вплиснув на творчість Чарлза Діккенса, Федора Достоєвського і Володимира Наборкова. Твір підіймає такі питання: чи існує такий злочин, у порівнянні з муками, які відчувають засуджені в очікуванні виконання вироку? Звідки у однієї людини з’являється право позбавляти життя іншого? Письменник стверджував, що його роль — «роль заступника за всіх можливих підсудних, винних або невинних, перед усіма судами та судилищами, перед усіма присяжними, перед усіма вершителями правосуддя» і саме ці складні питання емоційно передає на сцені Люсілла Себастіані... Вистава виконується французькою мовою з українськими субтитрами. Ці гастролі у Києві відбуваються у рамка «Року французької мови в Україні».

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: