Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Херсоні відбувся фестиваль нової драми «Лютий/Февраль»

Від вистав до перфомансів і читання на вулиці
13 лютого, 2014 - 12:23
УЧАСНИКИ ФЕСТУ ЧИТАЮТЬ «ЩОДЕННИКИ МАЙДАНУ» НА ПЛОЩІ СВОБОДИ В ХЕРСОНІ

Традицією для поціновувачів модерного театру став локальний фестиваль «Лютий/Февраль», який шостий рік поспіль проводить херсонський Центр ім. В. Мейєрхольда. Програма була насичена новими виставами, читками, перфомансами і майстер-класами. Форум стартував 2 лютого — в день, коли 1940 року в московській тюрмі було розстріляно видатного режисера і новатора театру Всеволода Мейєрхольда. Фестиваль розпочався майстер-класом драматурга Дена Гуменного та останнього в Херсоні показу спектаклю «комА», поставленого режисером Андрієм Маєм за текстом Фолькнера Шмідта і Георга Штаудахера.

Глядачам представили кілька прем’єр від місцевих авторів та гостей. Як розповів «Дню» куратор фестивалю Андрій Май, цього року «Лютий/Февраль» був багатим на дискусії з глядачами, нові обличчя й щирі емоції — через події в Україні та символічні дати з життя Мейєрхольда. «Ми представили твори, що пов’язані з нашою країною, окремо Херсоном та особистісними перетвореннями кожного з нас. Один день присвятили власне місцевим авторам — Наталі Блок та Євгенові Марковському. Їхні твори — про життя рідного міста, його характерних персонажів, визначні місця. Це свідомо провокативні тексти, в яких ми багато кого впізнаємо з повсякденного життя, — розповів Андрій МАЙ. — Також свої роботи представив киянин Дмитро Левицький з п’єсою «Синій бус», відбулася вистава київського Бліц-арт-центру «Казка про вівцю» (режисер Ігор Беліц) та вистава для трьох глядачів «Хозяин кофейни» Центру «ТЕКСТ» із Києва. Так, 9 лютого — в день народження Мейєрхольда — ми розпочали із символічного перфомансу — читки уривків із чеховських «Трьох сестер». Цю виставу Мейєрхольд поставив першою, приїхавши в Херсон. Після цього відбулася читка п’єси без назви керівника московського «Театру.doc» Олени Греміної. А увінчав цьогорічний «Лютий/Февраль» вербатім «Щоденники Майдану». Це — матеріали, зібрані кількома митцями (Наталя Ворожбит, Настя Головенко, Наталя Роман, Олексій Дорічевський, Дан Воронов, Ельвін Рзаєв, Андрій Май) з самого початку протестів на Євромайдані у Києві. Ми поставили собі за мету переосмислити зміни, які відбуваються довкола нас і в кожного з тих, хто вийшов на Майдан. Адже революція на вулиці — це еволюція свідомості кожного з нас».

До речі, читка «Щоденника Майдану» відбулася під час зібрання херсонського Євромайдану на площі Свободи. Глядачі сприйняли виступ акторів дуже тепло, адже історії, зачитані зі «Щоденника...», передають живі емоції учасників переломних подій у столиці: розгін протестувальників 22 листопада, штурм на вулиці Банковій, спроба зачистки Майдану та інші епізоди.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон Фото автора
Газета: 
Рубрика: