Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Києві – «Генеральна репетиція»

Із 6 по 17 листопада в Японії відбудуться гастролі Національного симфонічного оркестру України
4 листопада, 2014 - 11:49
У КИЇВСЬКІЙ ФІЛАРМОНІЧНІЙ ПРОГРАМІ ПРОЗВУЧАВ КОНЦЕРТ-ПОЕМА ДЛЯ СКРИПКИ З ОРКЕСТРОМ ЄВГЕНА СТАНКОВИЧА (ЦЕЙ ТВІР НАПИСАНО 2004 РОКУ, СОЛО ВИКОНАЛА БОГДАНА ПІВНЕНКО) / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Незадовго до турне  музиканти разом із художнім керівником і головним диригентом прославленого колективу Володимиром Сіренком активно попрацювали на батьківщині. Вони взяли активну участь у великому комерційному проекті — міжнародній прем’єрі балету «Великий Гетсбі», яка з успіхом пройшла в палаці «Україна» (див. «День» № 203), також оркестр зіграв дві програми в Національній філармонії, які  повезе до Японії.

Гастролі країною Вранішнього Сонця охоплять вісім концертних залів.  Разом із українським оркестром виступить відомий російський піаніст Володимир Міщук, лауреат конкурсу Чайковського,  сольний концерт якого у Києві запланований на 3 березня 2015 р.

У київській філармонічній програмі прозвучала Перша «класична» симфонія Сергія Прокоф’єва і концерт-поема для скрипки з оркестром Євгенія Станковича (цей твір, написаний 2004 року, виконував соло Богдан Півненко). У другому відділенні музиканти виконали  П’яту симфонію Петра  Чайковського. У меломанів найбільше враження залишив Концерт Станковича — твір виразний, яскравий і дуже поетичний. До речі, у планах оркестру зробити запис трьох скрипкових концертів українського метра (над третім композитор працює зараз).

Другий вечір із творів, які будуть показані в Японії, прикрасив виступ нашого співвітчизника-піаніста, 37-річного Олексія Гринюка. Він зіграв у супроводі оркестру Третій фортепіанний концерт Сергія Рахманінова. Музикант вчився в Києві, у школі ім. Лисенка у Наталії  Гридньової і в НМАУ у Валерія Козлова.  Паралельно здобув вищу освіту у знаменитого лондонського професора Хеміша Мілна в Королівській музичній академії, вже  багато років живе в Лондоні, концертує по всьому світу. Його приїзд до рідного міста завжди викликає велике зацікавлення публіки. І цього разу піаніст порадував українських слухачів. 

До речі, концерти у філармонії можна назвати «генеральною репетицією» Національного симфонічного оркестру України перед масштабним турне Японією.

Ольга КИЗЛОВА
Газета: 
Рубрика: