Як розповів «Дню» режисер вистави про принца данського Олексій КРАВЧУК, артисти працювали понад рік. «Якщо звернутись до історії суспільства, то «Гамлет» як матеріал приходить у різні театри за часів змін, коли на порядок денний гостро виходить питання людини і соціуму, людини й держави, маніпуляції та вибору, — вважає О. Кравчук. — Зокрема, «Гамлета» вперше поставили на сцені Львівського оперного 1943 року з участю Йосипа Гірняка та Володимира Блавацького. А для нас день нинішній — теж день усвідомлення хаосу, в якому ми зараз живемо... Людина, яка потрапляє під вплив власних пристрастей, і це можуть бути гроші, слава, влада, егоцентризм, секс.., перетворюється на ляльку, тобто нею щось веде. Є один важливий момент — повернення в театрі до слова, якісного драматургічного тексту».
За основу постановки Олексій Кравчук взяв переклад Юрія Андруховича, який вважає максимально наближеним до стилістики сучасності. Принц данський в інтерпретації акторів театру «І люди, і ляльки» — жінка.
— Надія Крат не грає чоловіка, — відзначає режисер. — Вона дуже точно тримає думку, і ця думка породжує образ Гамлета. У нас Гамлет — і актриса, і велика лялька, і мала лялька. А що ж до, власне, виконання ролі жінкою, то в історії театру це не перший такий випадок — роль Гамлета чудово виконувала Сара Бернар і була моновистава Алли Демидової «Гамлет-урок», поставлена Т. Терзопулосом в афінському театрі «Аттіс».
У виставі багато музики, і це ретро-мелодії 1920 — 1930-х. Хореограф — Нінель Збєря.