Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Україна на Worldwide Music Expo

Цьогоріч наша держава вперше була офіційно представлена на найбільшій конференції світової музичної сцени
3 листопада, 2022 - 15:50
Фото Eric van Nieuwland

Цього року Україна вперше була офіційно представлена на найбільшій конференції світової музичної сцени Worldwide Music Expo (WOMEX) у Лісабоні. У межах української програми було представлено: перший український стенд в історії WOMEX, фотовиставку «Українські джазмени на війні», концерт гурту Balaklava Blues, кінопоказ «Рози. Фільм-кабаре» Ірини Стеценко та участь українських музичних експертів та музикантів у публічних дискусіях. 

Участь української делегації та українську компоненту у програмі було забезпечено Українським інститутом у партнерстві з Music Export Ukraine. 

Цього року WOMEX зібрав понад 3000 професіоналів музичної галузі з 118 країн світу. Конференція тривала з тривала з 19 до 23 жовтня. У насиченій програмі були публічні дискусії, нетворкінг, концерти, кінопокази та виставки. Серез української програми зокрема були: 

Фотовиставка «Українські джазмени на війні»

Фотопроект про історії джазових музикантів, які вступили до лав Збройних Сил України та Територіальної оборони. Світлини джазменів з довоєнного концертного життя протиставлялися нинішньому життю на війні. Концертні фото зняті професійними фотографами, світлини воєнних буднів – від побратимів на службі. Серед музикантів: Володимир Ліхошва, Олександр Лебеденко, Марк Токар, Данило Вінаріков, Олександр Ремез та інші. Глядачі могли прослухати джазові композиції музикантів за допомогою QR-кодів.

Проєкт був ініційований Українським інститутом і створений у партнерстві з Jazzography.in.ua.

Balaklava Blues 

Українсько-канадський гурт Balaklava Blues виступив з потужним сучасним фолк-нуар шоу. Сьогодні Balaklava Blues – гурт, створений етнічним українцем з Торонто і киянкою. Марко та Марічка познайомились в 2014 році на Майдані в Києві, створили сім’ю й серію потужних всесвітньо відомих музичних і театральних проєктів у Торонто. Гурт активно підтримує Україну: зіграв десятки благодійних концертів в Європі, Канаді та Америці. У серпні 2022 Balaklava Blues мали благодійний виступ на головній сцені одного з найбільших фестивалів Європи «Colours of Ostrava» у Чехії. 

Найсвіжіший реліз Balaklava Blues «SWALLOW/ЛАСТІВКА» присвячений українським жінкам, які через війну змушені адаптовувати своє життя на чужині. Війна Росії проти України для Balaklava Blues – це частина життя, бо брати Марічки й Марка служать в ЗСУ, а частина родини Марічки загинула під Києвом.

Кінопоказ «Рози. Фільм-кабаре» Ірени Стеценко

Стрічка Ірени Стеценко – трагікомічний мюзикл про сімох учасниць українського гурту Dakh Daughters. Кінематографічне кабаре показує красу та труднощі життєвого шляху музиканток у країні, що проживає революцію та війну.

Перший український стенд

На першому українському стенді в історії WOMEX було розміщено промоційні матеріали про українську музичну індустрію, а також фотовиставку «Українські джазмени на війні». Стенд мав неабиякий інтерес серед представників міжнародної фахової аудиторії. Делегати від Українського інституту та Music Export Ukraine одержали нові численні запити на співпрацю та надали велику кількість консультацій міжнародним фахівцям та представникам іноземних медіа. 

Делегати від України: Ірина Лобанок (музикантка гурту «Крапка-Кома»), Дарія Лелеко (бандуристка), Мар'яна Бондаренко (Український інститут), Альона Дмуховська (Music Export Ukraine), Діана Дадонова (Music Export Ukraine), Анастасія Показ (музична менеджерка, продюсерка).

Джерело: Український інститут

 

 

Рубрика: