На всіх рокових збіговиськах серед строкатої юрби фанів завжди вирізняються рокабіли з колоритними коками у шкірянках та гостроносих штиблетах. Рокабіли — найекспресивніша публіка. Сучасні рокабіли наслідують своїх попередників, які з’явилися 1952 року в Америці й поклали початок рок-н-ролу. Друга хвиля популярності музики рокабілі припадає на 80-ті роки, коли виникає сайкобілі, себто модернізований у дусі часу той самий добрий рок-н-рол.
По-різному можна ставитися до цієї музики й до молоді, яка її слухає та культивує. Та не можна не визнати, що кожний рокабільний сейшн — це яскраве видовище, стильне шоу, енергійний драйв. В Україні вже декілька років існує Асоціація рокабілі, яка влаштовує щорічні сейшни під назвою «Великий рокабільний психоз», видає альбоми рокабільних команд і вивозить їх на фестивалі до різних країн Східної і Західної Європи. Ватажок і продюсер асоціації — завжди усміхнена й дуже симпатична пані Іванна Довженко. Саме вона зібрала на студії «Династія» вісім чудових колективів з усієї України, які й записали компакт-диск під назвою «Перший український рокабільний фронт». Акція була підтримана аудіокомпанією «Росток Рекордз», яка, власне, й видала цей диск.
Представлю його героїв. Найвідомішою групою є «Mad Heads», які грають неорокабілі з елементами сайкобілі. «Freno de Redales» з Сімферополя — краща в країні сайкобільна команда. «Brem Stoker» — група з Рівного, що має найважчий саунд. «Shakin Guts» з Харкова — піонери українського рокабілі, які грають традиційно та якісно. «Non Stop» з Києва — використовує рідкісний для цього стилю інструмент — фортепіано. «Rockland Ladies» з Києва — єдина жіноча рокабільна команда в Україні, учасниці якої, втім, грають не гірше за хлопців. Стиль «Tomato Juice» з Криму — своєрідна суміш кантрі-музики і сайкобілі. «От Винта» з Рівного — найбільш українська команда, яка аранжує народні пісні в стилістиці рокабілі. Виходить щось на зразок «Ти казала у неділю будем слухать рокабілі!»
Щодо самого альбому варто зазначити, що цей продукт музичного андеграунду чудово оформлений. У релізі ж зворушує ось такий рядок: «Прибуток від продажу диску буде переказано до Дитячого фонду «Союз Чорнобиль». Пригадалося, як під час візиту «Mad Heads» на фестиваль рокабілі у Фінляндії музиканти, представляючись публіці, визначали свій стиль не інакше як чорнобілі. Ось така мутація.