Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

В очікуванні свята

«Різдвяний Арсенал» у музейному комплексі по вулиці Лаврська, 10 відкрив свої двері. До 29 грудня всі охочі зможуть придбати тут особливі подарунки. Серед них — і книжки з «Бібліотеки «Дня»
20 грудня, 2013 - 11:32

«Магія свята складається із безлічі ледь помітних деталей — зустрічей та усмішок, часу, проведеного з близькими, пахощів меду, кориці, мандаринів, блиску ялинкових прикрас, відлуння колядок та щедрівок», — переконані організатори дійства. Саме тому, за їхніми словами, вони запросили сотню найкращих майстрів хенд-мейду з усієї України, а також видавців і кондитерів, музикантів та артистів.

Найбільше малечі біля яток із солодощами і дверей філії казкової резиденції Діда Мороза. Біля невеличкого будиночку можна написати листа чарівникові та вкинути його у спеціальну скриньку, прикрасити цукерки шоколадом, горішками, цукатами.  Творча майстерня «Пуговка», майстерня пряників, фабрики блокнотів та ангелів. Янголів у «Арсеналі» дуже багато. Вони з дерева, паперу, флісу, вовни, мішковини та навіть в’язані гачком.

Літературна складова — у кількох залах. Свої стенди відкрили знані дитячі видавництва. Хтось із них пропонує свіжонадруковані наклади вже добре відомих книжок, хтось — рекламує майбутні новинки, а хтось  розповідає, над чим працював святий Миколай у їхньому видавництві.

«Наша новинка до зимових свят — «Різдво у Львові», — каже бібліотекар Львівської дитячої бібліотеки і друг «Видавництва Старого Лева» Таня Пилипець. — Книжка особлива тим, що в ній описані не якісь абстрактні традиції Різдва, а ті, що прижилися у Львові, ті, заради яких до нашого міста їдуть гості напередодні свят. У ній згадується і про фестиваль вертепів, і про живу шопку, яка в центрі міста щороку наповнюється героями, розповідається про свято пампуха. Також у збірці — колядки й рецепти традиційних галицьких зимових страв. Але найбільше у книжці емоційних вражень від львівського Різдва».

НА ЯРМАРКУ ВСЕ СПРЯМОВАНО НА ТЕ, ЩОБ СТВОРИТИ ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ СВЯТКОВУ АТМОСФЕРУ І РАДІСНИЙ НАСТРІЙ

Крім того, «Видавництво Старого Лева» підготувало авторські історії Богдани Матіяш — «Казки Різдва», а також збірку оповідань «13 різдвяних історій». Остання книжка — подарунок не дітям, а підліткам і дорослим. Це антологія найпопулярніших авторів сучасності — Дзвiнки Матiяш, Костянтина Москальця, Софiї Андрухович, Галини Вдовиченко, Марiанни Кiяновської, Мар’яни Савки, Андрiя Бондара, Сергiя Жадана, Iрени Карпи, Христі Венгринюк, Оксани Луцишиної, Лариси Денисенко, Андрiя Куркова.

«День» НА «РІЗДВЯНОМУ  АРСЕНАЛІ»: ЛОТЕРЕЯ,  СВЯТКОВІ ЗНИЖКИ  ТА ПРИЄМНІ ЛИСТИ РІДНИМ

Уже традиційно на «Різдвяному Арсеналі» — і наш стенд. «День» підготував своїм читачам низку сюрпризів. 21—22 грудня ми проводимо лотерею для покупців, що зробили покупку на стенді «Дня» від ста гривень. У лотереї можна виграти книжки із серії «Бронебійна публіцистика», набір листівок «Малюнок «Дня», наш фірмовий настільний календар з найкращими роботами Фотоконкурсу «День»-2013, хустки, наші фотоальбоми та інші цікаві й корисні подарунки.

«День» ПІДГОТУВАВ ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ СТЕНДУ ЧИМАЛО СЮРПРИЗІВ ТА ПОДАРУНКІВ. ПІДХОДЬТЕ, ЦІКАВТЕСЯ, ПОПОВНЮЙТЕ СВОЮ БІБЛІОТЕКУ!

Ще одна чудова акція на стенді газети — «Приємний лист рідним». Протягом всього заходу відвідувачі стенду можуть придбати ексклюзивну листівку «Дня» і написати на ній побажання та привітання близьким, а наша редакція відішле листівку за вказаною адресою. Ну і, звичайно, на «Різдвяному Арсеналі» можна купити серію «Бронебійна публіцистика» та повний комплект «Маршруту №1» за святковими знижками, а також придбати подарунковий сертифікат для друзів та родичів номіналом 250, 300, 350 гривень, який потім можна обміняти в редакції на книжки «Дня», передплату на газету тощо.

♦ ЯК ТРІПОТЯТЬ КРИЛЬЦЯ  МЕТЕЛИКІВ У ПОВІТРІ?

Особлива подія — акустична майстерня казки «Велике вухо». Дітям пропонують самостійно озвучувати історії казкарки Дзвінки Матіяш. І не просто їх читати, а за допомогою різних предметів та матеріалів — паперу, фольги, склянок, тарілок, горіхів, тобто всього, що шумить, сюрчить, дзижчить — створювати атмосферу казки. Діти спробують відтворити, як тріпотять крильця метеликів у повітрі, як тупотять лапки у комах, що бігають по воді, як чистять дзьобики горобці та як ворушать вусами коти. Усі створені звуки записуватимуть, а згодом зроблять частиною аудіокнижки.

♦ «МИНУЛОГО РОКУ ВДАЛОСЯ  ЗІБРАТИ БЛИЗЬКО П’ЯТИ  ТИСЯЧ КНИЖОК...»

Фундація Дарини Жолдак збирає дитячі книжки у «Храмі Янгола». Усі небайдужі можуть принести сюди нові або навіть старі книжки для дітей різного віку. До Нового року їх у спеціальних білих коробках передадуть сиротинцям, лікарням та інтернатам. «Що віддав — то твоє», — переконані організатори акції. А 22 грудня у стінах «Арсеналу» відзначатимуть День янгола. З 11-ї ранку розпочнеться дитяча святкова програма, що складається з майстер-класів, участь у яких коштує 50 гривень, а о четвертій — благодійний концерт з участю фольклорного театру «Дай Боже», гурту «Фолькнери», співачки Росави. Усі зібрані кошти також буде витрачено на книжки. «Наша фундація щороку проводить збір книжок. Так, наприклад, минулого року вдалося зібрати близько п’яти тисяч. Усі вони були розподілені між 29 спеціалізованими закладами», — кажуть представники фундації.

БАГАТО ХТО ЗУПИНЯЄТЬСЯ БІЛЯ НАШОГО СТЕНДУ ПОХВАЛИТИ ЙОГО СТИЛЬНЕ ОФОРМЛЕННЯ І ЗМІСТОВНЕ НАПОВНЕННЯ...

В останній залі — благодійна виставка-аукціон творчих робіт дітей та підлітків з особливими потребами. На стінах — сотні картин, аплікацій, вишивок... Кожна робота-лот має свій номер і стартову ціну. Ось, приміром, «Веселий метелик». Автор вишивки стебловим швом — Олександр Нікетенко, вихованець Святошинського дитячого будинку-інтернату міста Києва. Торги почнуться зі ста гривень. У стільки ж оцінено невеличкий глиняний горщик — колективну роботу дітей із Білогірського дитячого будинку. Не менш ніж за двісті планують продати «Квіткову фантазію» Юрія Литвиненка із Шахтарського дитячого будинку-інтернату. Це картина із в’язаних вовною маків, ромашок, дзвоників на зеленому оксамиті.

«Наші діти — непрості, але дуже активні, розумні, творчі, — розповідає «Дню» реабілітолог Святошинського дитячого будинку-інтернату Ірина Старостіна. — Сьогодні вони показуватимуть свої майстер-класи з вишивки, малювання, виготовлення сніжинок. Кожен з них може розказати про свою творчість, бо саме їй приділяє найбільше часу».

«Я вмію робити сніжинку-зірочку, — розповідає підліток Олександр, складаючи щось із білого та оранжевого паперу. — Також умію вишивати ікону бісером. Умію багато чого: вирізати, клеїти, складати картини з сухих квітів...»

На зібрані кошти планують створити центр денного перебування для дітей з інвалідністю — своєрідний «дитячий садок», де діти з особливими потребами могли б навчатися і проходити реабілітацію.

Тетяна КАТРИЧЕНКО. Фото Артема СЛІПАЧУКА / «День»
Газета: 
Рубрика: