У Великій залі Національної музичної академії України ім. П. Чайковського, в рамках XIII фестивалю мистецтв «Шевченківський березень» відбувся концерт, в якому брали участь учні-солісти і студентський оркестр Київського музичного училища ім. Р. Глієра, під керуванням українського диригента Алліна Власенко і запрошеного з Німеччини маестро Герберта Гертца.
Програма присвячувалася 275-річчю Й. Гайдна і складалася з його творів. Деякі з них уперше звучали в Україні: наприклад, ноти Концерту для фортепіано з оркестром соль-мажор, виконаного студенткою 3 курсу Світланою Євдокимовою, надав київським колегам Г. Гертц. Німецький диригент також привіз оригінальний текст 93-ї симфонії Гайдна зі справжніми штрихами самого композитора (тобто, без «нашарування» більш пізніх редакцій).
Студентський колектив мав гідний вигляд. Адже не треба забувати, що юні музиканти ще вчаться, і через деякий час, з набуттям досвіду, напевно, зможуть позбутися недоліків, що порушують загальне привабливе враження (наприклад, деяких інтонаційних неточностей), дійдуть ще більшого творчого «взаємопорозуміння» з партнерами оркестру і солістами. Адже всі можливості для цього відкриті: музиканти оркестру справлялися з технічними труднощами, віртуозними пасажами, їх виконання протягом концерту поступово набувало дедалі більшої емоційної захопленості, енергії звуку, різноманітності динамічних відтінків і тембральних барв. А спільні старання допомагали солісту і оркестру бути в ансамблі. Артисти, що виконували цього вечора сольні партії, були добре підготовлені до серйозного виступу на великій сцені; в їхній грі не було жодних технічних збоїв, а незначні огріхи, на зразок неправильно виконаних трелей і дрібних неточностей, не затьмарювали позитивне враження від творчого ентузіазму молодих музикантів. Після фортепіанного концерту, в інтерпретації студентки 3 курсу Надії Подколзіної, прозвучала перша частина Концерту для скрипки з оркестром. Перший відділ завершився яскравим виступом лауреата всеукраїнських і міжнародних конкурсів, трубача Олександра Шевчука (4 курс КГВМУ): його труба звучала ясно, одночасно дзвінко і м’яко. Він виконав першу частину Концерту для труби з оркестром.
У другому відділі концерту слухачі отримали можливість познайомитися з майстерністю маестро Герберта Гертца: під його керуванням Симфонічний оркестр КГВМУ ім. Глієра виконав Симфонію Гайдна № 93. Гертц — помітний фахівець саме в інтерпретації музики Гайдна, тому його трактування найбільш близьке оригінальним особливостям твору. Диригент використав не зовсім звичне для нас розташування груп оркестру (поширене, передусім, у Німеччині), яке створює своєрідний баланс звучання. Оркестр училища призвичаївся до сцени і уважно виконував вказівки німецького музиканта. Треба зазначити, що манера зарубіжного гостя диригувати вельми темпераментна; його точні і красномовні жести дуже ясно «підказували» оркестрантам характер музики, штрихи; не тільки допомагали артистам оркестру відчувати загальний пульс музики, але й заряджали енергією. Що ж, загальновідомо, що нова людина в колективі завжди примушує мобілізувати всі свої сили і показати найкращий результат. Виконання симфонії зустріли оваціями, які викликали у маестро Гертца прекрасний настрій і примусили повторити «на біс» одну з частин циклу — але вже з особливим сценічним кокетуванням (наприклад, тихий фрагмент твору він показував, ховаючись від оркестру за пюпітром). Успіх такого тематичного концерту вселяє оптимізм: адже любити музику Гайдна — показник гарного смаку...