Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Віртуоз iз Молдови

Уперше в Києві виступить молодий скрипаль Іліан Гирнець
22 березня, 2007 - 00:00
СКРИПАЛЬ ІЛІАН ГИРНЕЦЬ ДЕБЮТУЄ В КИЄВІ / ФОТО НАДАНЕ НАЦIОНАЛЬНОЮ ФIЛАРМОНIЄЮ УКРАЇНИ

Концерт відбудеться в Національнiй філармонії України 24 березня. Для свого дебюту в нашій столиці самобутній молдавський музикант обрав Концерт №1 для скрипки та симфонічного оркестру Дмитра Шостаковича — твір, у якому поєднався неповторний стиль композитора, що вимагає від виконавців великої майстерності. Адже в цьому творі треба передати цілу гамму почуттів, музконтрастів, образних перевтілень: від трагізму до тонкої лірики й навіть іронії. Разом з Іліаном Гирнецем виступить Симфонічний оркестр Національної філармонії України (диригент — Ігор Палкін).

Організатори гастролей Іліана Гирнеця вважають, що, побувавши на концерті, почувши, як віртуозно володіє інструментом гість iз Молдови, ім’я цього скрипаля надовго запам’ятають меломани. Незважаючи на молодість (йому всього 24 роки), музикант є лауреатом багатьох престижних міжнародних конкурсів. Зокрема, отримав Гран-прі на Конкурсі ім. П. Константинеску в Бухаресті (Румунія), третю премію на Конкурсі ім. Г. Венявського в Любліні (Польща). З української публіки одесити першими оцiнили чарівливість таланту Іліана, який минулого року успішно виступив на II Міжнародному конкурсі імені Давида Ойстраха. Гирнець багато гастролює в різних країнах, а відтепер на його концертній карті з’явиться й Київ...

До речі, до цього вечора київські музиканти підготували приємний сюрприз для публіки — вони виконають Концерт для оркестру Б. Бартока — цей твір угорського композитора нечасто можна почути в Україні. Бела Барток (1881—1945 рр.) був не лише чудовим композитором, а й прекрасним піаністом, фольклористом, педагогом, а ще великим патріотом Угорщини. Він поєднував творчість і громадську діяльність. Був непримиренним антифашистом і 1940 року емігрував до Америки, де й помер. Критики високо цінять творчу спадщину композитора, називають його музику новаторською. Бела Барток поєднав фольклорну угорську основу з новітніми виразними засобами європейської музики, збагативши у своїх творах її метроритмічну й темброву палітру.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: