У читальному залі Державного архіву Житомирської області відкрилася виставка архівних документів і матеріалів «Голодомор 1932—1933 років на Житомирщині. До 75-х роковин Голодомору в Україні», у прес-центрі обласної державної адміністрації пройшла презентація книжки пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років у Житомирській області. З 1 листопада у Житомирській міській бібліотеці імені Василя Земляка працює книжкова виставка-реквієм «Голгофа України — 33-й рік», яка триватиме до 1 грудня.
У суботу в облмуздрамтеатрі імені Івана Кочерги відбулося спецпогашення маркованого конверта з маркою «Пам’ятаємо! 1932—1933 рр.» і представлено публіцистичну п’єсу «Голод», в райцентрі Черняхів, деяких інших селищах і селах урочисто відкрили пам’ятники жертвам Голодомору, а в обласному центрі на Смолянському кладовищі — пам’ятну дошку. Центром Житомира пройшла скорботна хода до пам’ятного знака жертвам Голодомору «Скорботний янгол».
Менш велелюдним, але більш зворушливим вийшов інший мітинг-реквієм, проведений увечері того ж дня у Житомирі на майдані Корольова. Керівники католицької і однієї з протестантських парафій поєднували родинні спогади про ту трагедію із зверненнями до Бога з проханнями простити гріхи невинно убієнним людям. Молитву за душі мільйонів замучених сталінською владою співвітчизників прочитав архієпископ Житомирський і Овруцький Української православної церкви Київського патріархату Ізяслав. Весь час підходили люди, брали заздалегідь підготовлені організаторами свічки, запалювали і ставили до тих, які запалили інші. Тут був не хрест, а скоріше лінія, що нагадувала кордони України. Хочеться думати, що саме таким чином пам’ять про ту трагедію вкарбується у свідомість юних, а вони передадуть її своїм нащадкам. А ще співала славнозвісна міська хорова капела «Орея» — на сильному холоді співаки натхненно виводили мелодії молитов і хоралів.