На фотографіях Даліда завжди різна: то юна парижанка в простому сарафанчику, то горда цариця, то рокова італійська діва, а ось — східна красуня або проста ніжна дівчина. Це рідкісна риса — бути завжди різною. В одній зі своїх пісень вона співала: «Я — це всі жінки». Французька співачка, яка в юності виборола титул «Міс Єгипту», була італійкою. Даліда народилася в Каїрі. Її батько — італієць, а мати — француженка. Справжнє ім’я Даліди — Іоланда Джільотта. В дитинстві вона перенесла серйозну хворобу очей і дві операції, наслідки яких — незначна косоокість і головний біль. Операція позбавила недоліку, а її погляд назавжди набув особливого шарму. Після перемоги в конкурсі краси в 16-річному віці вона грала невеликі ролі, працювала манекенницею. Ставши зіркою в Каїрі, вона вирушила покоряти французьку столицю.
Дівчина змінила одну літеру і стала Далідою, пише shkolazhizni.ru. Сподівалася продовжити кар’єру актриси, але співала при кожній слушній нагоді. Одного дня вирішила взяти участь у конкурсі виконавців-початківців на французькій радіостанції. А серед слухачів виявився сам директор радіостанції Люсьєн Морріс. Даліда одразу підписує контракт зі студією звукозапису. А Люсьєн Морріс залишає сім’ю і стає її підтримкою та вірним другом, аж до своєї трагічної смерті. Незабаром народився «Бамбіно», і завдяки цій пісні Морісс «створив» Даліду. Настав час Чорної Орхідеї, як її прозвали шанувальники.
Якщо жінку щось не влаштовує, вона в першу чергу міняє колір волосся. Їй так сподобався новий образ, що Даліда вирішила залишити його назавжди. Після розлучення з Люсьєном багато хто від неї відвернувся. І перш за все, сам Морріс. Він передавав по радіо лише ті пісні, які виставляли її не в кращому світлі. Лише після тріумфального концерту в «Олімпії» 1961 року, коли Морріс першим зааплодував їй, Даліді вдалося повернути прихильність публіки.
Вона продовжувала виконувати пісні в стилі твіст і рок-н-рол. Даліда — улюблена співачка французів. На той час її обранцем став італійський композитор Луїджі Тенко. Він переконав її виконати дуетом його нову пісню на фестивалі в Сан-Ремо. Але дует провалився. Повернувшись до Парижа, честолюбний Луїджі застрелився...
Після самогубства чоловіка Даліда впала в депресію, і в цей період вона намагалася накласти на себе руки. Її дивом удалося врятувати. Але після коматозного стану почалися серйозні ускладнення — напади глухоти та провали в пам’яті. Тоді її врятував Морріс, він не відходив ні на крок. А 1970 року він сам наклав на себе руки. Кілька місяців співачка майже не виступала. Потім вважала за краще виконувати глибокі, філософські твори.
Найвідоміші пісні Даліди — «Аби не жити наодинці» та «Слова, слова» (дует з Аленом Делоном). 1974-го співачка побила всі рекорди популярності і за кордоном. Вона посіла перші місця у трьох країнах із піснею «Йому тільки-но виповнилося 18 років» — про любов зрілої жінки до молодого хлопця.
А 1983 року знову прийшла біда. Вчинив самогубство її коханий — Рішар Шамфре. Ця звістка шокувала Даліду — вже троє чоловіків, яких вона любила, наклали на себе руки! Після зйомок шоу «Ідеальна Даліда» співачка передбачила: «Це буде мій заповіт». Вона згодилася на чергову операцію. Зір відновили, і Даліда піднеслася духом. 1986 року вийшов її останній диск «Обличчя кохання», але він не мав особливого успіху.
У фільмі «Шостий день», який знімали в Єгипті, і це стало для неї поверненням до витоків, Даліда з’являється в образі старої жінки. Вона любила повторювати фразу: «Якщо ти хочеш бути щасливим, будь ним таємно»...
«Життя для мене нестерпне. Пробачте». З цими словами 3 травня 1987 року Даліда, на рахунку якої було 2000 пісень і 120 мільйонів пластинок, що розійшлися по всьому світу, пішла з життя. Їй було всього 54 роки. В одній із пісень Даліди є такі рядки: «З часом все проходить. Забувається обличчя, забувається голос»...