Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як народжуються вокальні шедеври?

3 березня у Національній філармонії України відбудеться ювілейний концерт концертмейстера Національної опери Світлани Орлюк
2 березня, 2016 - 11:23
ФОТО ОЛЕКСАНДРА ПУТРОВА

Специфіка професії оперного концертмейстера полягає у тому, що глядач сприймає результати його роботи не безпосередньо, а через артистів під час вистави. І чим вищий рівень виконання кожного соліста, чим більш злагоджений ансамбль, тим більша спільна праця вкладена задля досягнення досконалості. Концертмейстер є повноправним учасником кожної вистави (прем’єрної чи репертуарної), бо завдяки професійному фортепіанному супроводу вокалісти отримують цілісне уявлення про майбутню виставу, бо концертмейстер править і за оркестр, і за партнерів, і навіть за хор!

Світлана Василівна Орлюк працює у Національній опері 40 сезонів, а концертмейстерській діяльності загалом віддала півстоліття! І хоча після закінчення Львівської консерваторії її запрошували солісткою кілька філармоній, вона обрала шлях оперного концертмейстера. Її люблять і завдячують своїм творчим успіхом чимало співаків. Легендарні Анатолій Солов’янеко, Анатолій Мокренко, Микола Кондратюк, Лариса Руденко, Галина Туфтіна, Дмитро Гнатюк, Степан Фіцич досягали своїх неперевершених висот за допомогою Світлани Василівни, чий абсолютний слух і глибоке знання справи виключали промахи чи помилки, створювали ту необхідну зону комфорту, що виникає через упевненість у гарно зробленій роботі, яка на сцені стає святом мистецтва. Світлана Орлюк закладала основи майбутнього успіху таких відомих співаків, як Лідія Забіляста, Олександр Гурець, Ольга Микитенко, Сергій Магера, Микола Коваль. І сьогодні присвячує свій особливий дар концертмейстера і педагога талановитій молоді, готуючи її не тільки до вистав, але й до конкурсів.

Її високій виконавській майстерності як концертного акомпаніатора аплодували на численних філармонійних концертах не тільки в Україні, але й в усіх країнах СНД, у Данії, Іспанії, Словенії, Польщі, Словаччині, Хорватії, Канаді, Німеччині, Фінляндії, Туреччини.

Концерт у Національній філармонії - це щире привітання і подяка улюбленому концертмейстеру від її численних підопічних і колег. Арії з опер, авторські і народні пісні виконуватимуть С. Магера, В. Лупалов, М. Коваль, А. Швачка, А. Романенко, М. Шуляк, І. Семенеко, І.  Євдокименко, С. Годлевська, О. Терещенко, Д. Князєва, О. Мельничук, Ю. Горинь, Н. Кисла, І. Мокренко. У концерті також візьмуть участь Г. Дуденкова (фортепіано) і А. Сабодаш (ксилофон).

           

 

Лариса ТАРАСЕНКО
Рубрика: