Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Їх поміняли...

11 березня, 2006 - 00:00
СНІЖАНА ЄГОРОВА І ВОЛОДИМИР ГОРЯНСЬКИЙ В АНТРЕПРИЗІ «НАС ПОМІНЯЛИ ТІЛАМИ» / ФОТО НАДАНЕ АВТОРОМ

15 березня в Жовтневому палаці (МЦКМ) можна побачити комедію ситуацiй у блискучому виконанні популярних українських акторів — Сніжани Єгорової і Володимира Горянського.

В Україні повільно, але впевнено розвивається вітчизняна антреприза. Успішно їздять Богдан Бенюк з Анатолієм Хостікоєвим, незмінним попитом користуються антрепризні вистави з участю Ади Роговцевої. Тепер до них приєднався ще один популярний український актор Володимир Горянський. Його театральний проект — комедія «Нас поміняли тілами» за п’єсою білоруського драматурга Андрія Курейчика (режисер вистави Олексій Лісовець). У хорошій якості цього театрального продукту, створеного в умовах чистої антрепризи, кияни зможуть пересвідчитися 15 березня, завітавши до Жовтневого палацу, а вслід за ними — мешканці Львова, Запоріжжя, Дніпропетровська, Черкас, Харкова і Полтави.

Виявилося, що за виробництво власної вистави Горянський взявся невипадково. На його думку, до Києва вже давно і часто возять московську антрепризу, але не завжди хорошої якості. У нього як в улюбленця російської публіки (завдяки серіалам) також було кілька пропозицій брати участь в подібних проектах. Горянський з’їздив двічі до Москви і зрозумів — це найрідша халтура, і брати участь в цьому неможливо, тому що є відповідальність перед глядачами. Крім того, виявилося, що колись Володимир Горянський закінчив у Київському театральному інституті ім. Карпенка-Карого факультет «Організації і планування театральної справи», тобто продюсерський факультет. А застосування професії знайшов тільки зараз, коли вирішив організувати власну антрепризу.

П’єсу Курейчика «Виконавець бажань», яка, до речі, стала хітом минулого театрального сезону в Москві і її прийняв до постановки в Америці російськомовний театр «Атриум» з Чикаго, — в буквальному значенні витяг з-під дивана відомий театральний режисер Олексій Лісовець (він цю п’єсу мав намір поставити в Театрі на Лівому березі Дніпра). Адже проблема антрепризи в тому, що потрібна хороша комедія, а її завжди знайти складно.

Отже, приступивши до створення вистави, Горянський свої власні гроші не вкладав і знайшов «Гештальт- консалтинг-груп», яка допомогла матеріально. У результаті вийшла повноцінна, добротна вистава. Декорації вийшли розкішні (художник Олег Луньов), як у хорошому справжньому театрі. Музичне оформлення Олександра Курія додало цій виставі особливого шарму. За допомогою блискучої гри всіма обожнюваних Володимира Горянського — актора Театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра і кіноактора («Даша Васильєва. Любителька приватного розшуку», «Під дахами великого міста», «Зцілення любов’ю», «Пригоди кинутого чоловіка», «День народження Буржуя», «День народження Буржуя 2», «Нічпитань» та ін.) і Сніжани Єгорової — театральної актриси, ведучої шоу «Ми все про вас знаємо» на «Інтері», програми «Підйом» на «Новому каналі», — режисер Лісовець примудрився поєднати серйозність і відчайдушне хуліганство. Тому всі артисти (також у виставі зайняті Віра Регула і Максим Максим’юк), граючи, отримують величезне творче задоволення. Не дивина, адже вистава являє собою класичну комедію положень, коли калейдоскоп феєричних ситуацій примушує публіку невтомно сміятися над невдалими головними героями…

…Що станеться, якщо після запального сімейного скандалу прихід дивного фантастичного гостя призведе до того, що подружжя міняється тілами? Дружина виявиться в тілі чоловіка, а чоловік виявить себе в тілі власної дружини? Що робити? Як бути? Адже у кожного з них своє життя, робота, свої звички. Тепер, щоб продовжувати своє життя, їм доведеться по-новому пізнати одне одного. Зобразити свого партнера виявляється не так просто, як і приховати від знайомих свою суть. А коли раптом починають відкриватися таємниці одне одного… Наприклад, коханець, який, не знаючи про метаморфози, що відбулися, приймає чоловіка за дружину, а дружину за чоловіка… загалом глядач отримує значну порцію сімейних сюжетів і діалогів, які впізнає, насолоджується запаморочливими акторськими гегами, різноманітними трюками, комічними ситуаціями — і щиро регоче.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: