У Львові згадують Еммануїла Миська (1929 — 2000 р.р.) — видатного скульптора, художника, багаторічного ректора Львівської академії мистецтв, дійсного члена Академії мистецтв України.
Еммануїл Петрович — автор портретної галереї відомих учених, художників, письменників, громадських діячів. З-під різця майстра вийшли скульптурні портрети Данила Галицького, Івана Франка, Василя Стефаника, кардинала Йосифа Сліпого, митрополита Андрея Шептицького. Скульптор увіковічив образи Дмитра Павличка, Олеся Гончара, Ярослави Музики, Святослава Гординського, Ігоря Калинця... Він був співавтором пам’ятника Іванові Франку в Львові та автором монумента Каменяреві у Дрогобичі. Його рукам підкорялися глина й камінь, метал і дерево.
— Характерна риса творчості Еммануїла Петровича — здатність увійти в структуру індивідуальності, знайти спосіб виразитися й передати її образними і класичними засобами, — розповів «Дню» мистецтвознавець Роман Яців. — Він умів точно відрегулювати дистанцію до людини — не задалеко й не заблизько. Не терпів позування, любив творити, коли людина рухалася, спілкувалася. Найсильніше проявив себе в портретному станковому мистецтві, його роботи характеризуються глибоким психологізмом, емоційністю та пластичністю.
Увесь життєвий і творчий шлях Еммануїла Петровича пов’язаний з містом Лева. Тут він здобув художню освіту, тут формувався його талант, тут відбувся високий злет творчості. Його любили та шанували за щедру душу й добрий талант. Таким пам’ятають і досі. Цими днями Еммануїлові Петровичу виповнилося б 80 років...
Вшанування світлої пам’яті митця розпочалося великою виставкою «Еммануїл Мисько — митець, громадянин» у Національному музеї ім. Андрея Шептицького. Відбулася також наукова конференція «Еммануїл Мисько: художник і час». Попереду — вечір пам’яті видатного скульптора за участю львівської інтелігенції.