Зараз професія педагога музики з колись престижної та шанованої перейшла до розряду низькооплачуваних. У школах досить висока батьківська плата за навчання: 30-45 грн. на місяць, державна допомога мінімальна, не вистачає інструментів, технічного оснащення для прослуховування музики, малі фонди звукозаписів, дуже дорогі підручники (в 30-50 разів дорожчі порівняно з цінами, які були 10-15 років тому). Україна майже не видає навчальних посібників із сольфеджіо, музичної літератури, нотних хрестоматій, педагогічного репертуару. Навчання ведеться «старими запасами», до шкіл приходить все менше молодих вчителів, і у багатьох із них поменшала кількість учнів. Справжнім культурним цінностям, а система дитячого естетичного виховання належить до їх числа, дуже непросто протистояти тотальності «масової культури», коли бездуховність атакує наших дітей з екранів, з ефіру, з журнальних, а нерідко і книжкових прилавків. Протистояти цьому нашестю без підтримки держави, його чітко спланованої політики у сфері розвитку культури неможливо. Залишається сподіватися, що розгляд «культурного питання», який почався на сесії Верховної Ради в грудні, принесе, нарешті, позитивні плоди.
За роки роботи Дитяча філармонія провела близько 200 концертів, у яких брали участь тисячі юних артистів, а слухали їх сотні тисяч глядачів: і дітей, і батьків. Багато учасників цих концертів стали або ще стануть професійними музикантами. Всі вони — вихованці 46 музичних, хореографічних і театральних шкіл, об’єднаних Відділом навчальних закладів Головного управління культури Києва. Концерт, що відкрив сезон, традиційно присвячувався творчості українських композиторів. У «Різдвяних музичних зустрічах» беруть участь педагоги.
У програмі — концерт «Гортаючи музичний словник» (прозвучить музика різних національних шкіл). У цьому сезоні слухачам буде запропоновано твори композиторів Великої Британії, Норвегії, Фінляндії, Іспанії.
Дитячий філармонічний рух підхоплений у багатьох містах не тільки України, а й інших країн СНД. У рубриці «Наші гості», що традиційно проходить у березні, виступлять композитори та виконавці з різних міст, старше покоління українських майстрів і юні таланти.
А в кінці сезону, в концерті «Квітневі зірки», візьмуть участь кращі таланти київських шкіл — солісти, ансамблі, хори, оркестри.