Два роки тому письменник Богдан Горинь представив першу частину книжки, присвяченої життю і творчості видатної художниці Софії Караффи-Корбут, а нині вже цілісний науково-творчий доробок — документальний «колаж» мисткині у двох томах. Вшанування пам’яті художниці відбулося у Львівському палаці мистецтв.
За сорок років творчості Софія Корбут не мала жодної відзнаки! На презентації книжки директор видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга сказав: «Вважаю, що новаторське дослідження Богдана Гориня має право претендувати на найвищу державну нагороду — Шевченківську премію. Це водночас буде пошанування видатної мисткині, творчості якої вистачить на багато поколінь».
— Софія Каррафа-Корбут — це одна з найвидатніших наших постатей. Ми маємо пам’ятати про таких геніальних людей і пишатися ними. Коли ми самі визнаємо наших національних героїв, то це допоможе визначити місце України у світовому товаристві, а нам — утвердитися як духовно багатій нації, — наголосив Б. ГОРИНЬ. — Усе, що вона творила, — завдяки розвинутій уяві. Адже уява — основа мистецтва, самоздатність витворювати новий світ є певною рисою усіх великих творців. Моїм завданням було розповісти, що було попутником для створення того чи іншого твору. Дуже важливо знати внутрішній стан героїні, її переживання, душевні надломи для глибокого розуміння кожної роботи.
Якби ми зробили ретроспективну виставку Каррафи-Корбут, то це сколихнуло б усю Європу! З таким виразним національним обличчям, з такою любов’ю до своєї Батьківщини і талантом людей є небагато.
Книжка має велике значення для творення історіографії українського мистецтва. Доктор мистецтвознавства Орест ГОЛУБЕЦЬ коментує: «Ще донедавна про Софію Каррафу-Корбут знали лише у певних мистецьких колах, але завдяки Богдану Гориню ми відкриваємо собі постать видатної художниці у всій її повноті, багатогранності. Автор показав не лише те, що вона творила, а й як вона перебувала в цьому житті. Нам бракує таких талановитих збирачів, висвітлювачів історичного процесу, тому що сьогодні ми маємо багато мистецтвознавчого «шумовиння». Нам потрібно творити загальну картину розвитку нашого українського мистецтва. І тут постать Караффи-Корбут відіграє дуже важливу роль. Через такі постаті нам треба прокладати смислові містки для світової спільноти і створити візію українського мистецтва ХХ ст. Є небагато художників, яких можемо впізнати безпомилково. А Софія Корбут належить саме до таких майстрів. Праця Богдана Гориня — дуже цінний внесок, така собі цеглина в розвиток української культури і утвердження її в світовому контексті».